2018. október 18., csütörtök

Tv műsor - 1987. július 26. - Vasárnap

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna gyerekeknek
9.05 Idesüss!
Ajánlóműsor gyerekeknek
9.30 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal
Spanyol rajzfilmsorozat
XXVI/5. rész: Willy Fog és a kísértet (ism.)
9.55 Perpetuum mobile
Játék és valóság (ism.)
10.25 Kicsi a Bors...
A vacak és a nulla (ism.)
11.00 A jegesmedve - mítosz és Valóság
Svéd rövidfilm
11.45 Hírek
14.02 Műsorismertetés
14.05 Képújság
14.10 A Közönségszolgálat tájékoztatója
14.15 Forma 1 - NSZK Nagydíj
Közvetítés Hockenheimből
Riporter: Knézy Jenő
Kb. 16.35 Képes nóták
Videoklip-összeállítás
17.00 Reklám
17.05 Delta
Tudományos híradó
Műsorvezető: Kudlik Júlia
17.30 Reklám
17.35 Nézzük együtt - Dévényi Tiborral
18.10 Reklám
18.15 Családi torna
18.20 Meséről mesére
1. A macskáról
Angol-holland rajzfilm
(Kipling különös állatmeséi c. sorozatból)
2. Menyus meg a foci
Magyar rajzfilm
(A kockásfülű nyúl c. sorozat) (ism.)
3. Úszik a csigaház
Magyar rajzfilm (ism.)
(Vízipók-csodapók c. sorozat)
18.50 Reklám
19.00 A HÉT
20.00 Híradó
20.10 Belvedere
Gálakoncert
Műsorvezető: Antal Imre és Endrei Judit
22.10 Hírek

MTV 2


17.08 Műsorismertetés
17.10 Képújság
17.15 Tükörkép
Szerkesztő-műsorvezető: Érdi Sándor
19.15 Híres magyar könyvtárak
A Miskolci Nehézipari Egyetem Könyvtára
20.00 Telesport
Műsorvezető: Gulyás László
- Vívó-világbajnokság
Párbajtőr-csapatdöntő
Közvetítés Lausanne-ból
Riporter: Dávid Sándor
21.15 Ilyenek voltunk
Amerikai film (1973)
(14 éven felülieknek!) (ism.)
23.10 A HÉT (ism.)
0.10 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. július 25. - Szombat

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna gyerekeknek
9.05 Óvodások filmműsora
1. A csirkefogók
Csehszlovák rajzfilm
(Állatkerti kalandok c. sorozat)
2. Kezdődjék a játék Cirkusz
NDK bábfilm (ism.)
9.25 Telemim
Tisztelet a zenének, tisztelet a csendnek
(Pantomimfilm)
9.40 Gyerekek és kalandok
Lengyel filmsorozat
VI/3. rész: Munka nélkül nincs kalács
10.10 A világ állatai
Francia filmsorozat
XIII/12. rész: A gleccserek parkja (ism.)
10.40 Nemzetközi tévészakácskönyv
Tempura
10.55 Képújság
15.18 Műsorismertetés
15.20 A labdarúgó Világbajnokság története
Francia filmsorozat
III/3. rész: A totális futball (ism.)
16.05 Képújság
16.10 Betűreklám
16.15 Jövő idő
Vakáció 2000-ben
17.00 Híradó
17.15 Nótaszó
17.35 Reklám
17.50 Olvasólámpa
18.30 Családi torna
18.35 Reklám
18.45 Mézga Aladár különös kalandjai
Magyar rajzfilmsorozat
Dilibolygó (ism.)
19.10 Esti mese
Frakk - A művelt eb
Magyar rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Vers mindenkinek
Dsida Jenő: Esti teázás
Elmondja: Végvári Tamás
20.05 A kék lagúna
Amerikai film (1980)
21.45 Belvedere
Fiatal operetténekesek nemzetközi versenye
Összefoglaló a döntőről
Műsorvezető: Antal Imre
22.45 Híradó 2.

MTV 2


8.58 Műsorismertetés
9.00 Angol nyelvlecke
Follow Me!
51. rész: I don’t belive in strikes (ism.)
52. rész: They look tired (ism.)
9.30 Kakaskodó kakasfogó
Francia film (ism.)
10.50-11.10 Unser Bildschirm
A Pécsi Körzeti Stúdió német nyelvű nemzetiségi műsora (ism.)
18.18 Műsorismertetés
18.20 Képújság
18.25 MAFILM-magazin
18.35 Tévéegyetem
Természettudományi tagozat
13. rész: Ásványkincsek keletkezése (ism.)
19.30 Chopin-művek
Vladimir Ashkenazy zongorázik
Angol film (ism.)
20.10 Závodszky Zoltán
Egy Wagner-tenor portréja (ism.)
21.05 Száz híres festmény
Külföldi múzeumok gyűjteményeiből
Piero della Francesca: Jézus születése
Angol rövidfilm
21.15 Huszadik századi portrék
Külföldi televíziók műsorából
William Golding
Angol film
22.05 Üdvözlőlap
Lengyel film
23.25 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2018. október 17., szerda

Tv műsor - 1987. július 24. - Péntek

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05-10.30 Szünidei matiné
9.05 Hajnalka és a Sárkánykirály
Bolgár mesefilm (ism.)
10.30 Galgóczi Erzsébet: Úszó jégtáblák
Tévéfilm (ism.)
11.25 Panoráma
Világpolitikai magazin
12.25 Mozgató
Tévétorna mozgáskorlátozottaknak
12.35 Képújság
17.03 Műsorismertetés
17.05 Hírek
17.10 Három nap tévéműsora
17.15-19.00 Péntek délután
17.15 Évgyűrűk
Nyugdíjasok műsora
17.45 Téka
Közhasznú információk
Műsorvezető: Endrei Judit
17.55 Reklám
18.00 Ablak
Közéleti szolgáltatóműsor
Műsorvezető: Feledy Péter
19.00 Álljunk meg egy szóra!
Grétsy László és Vágó István nyelvművelő műsora
19.10 Esti mese
Kandúrka kalandjai - Kandúrka és a hal
Csehszlovák rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Szomszédolás
Műsorvezető: Gyulai István
21.35 Reklám
21.40 Van öt perce?
Verdi: Nabusso
Szabadságkórus
21.45 Földesi József: Bújdosó András számonkérése
Tévéfilm
22.50 Híradó 3.

MTV 2


17.43 Műsorismertetés
17.45 Képújság
17.50 Csodatopán
Tévéjáték
II/2. rész (ism.)
19.05 Tévétorna
19.10 Alkalmazott művészetek
Kékvirág ország
Finn riportfilm Irma Kukkasjarvi textilművészről (ism.)
19.30 Ion Ivan Roncea hárfázik
Román film (ism.)
20.00 Jakob és Adele
NSZK tévéfilm
21.00 Híradó 2.
21.15 Belvedere
Fiatal operetténekesek nemzetközi versenye
Műsorvezető: Antal Imre
21.40 Reklám
21.45 Parabola (ism.)
22.15 Vívó Világbajnokság
Kard csapat döntő
Közvetítés Lausanne-ból, felvételről
Riporter: Dávid Sándor
23.05 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. július 23. - Csütörtök

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05 Teledoktor
Orvosi tanácsok tíz percben
A lelki krízisről
9.15-11.35 Szünidei matiné
9.15 A kalóz bosszúja
Csehszlovák rajzfilmsorozat
VII/6. rész
(A kapitány és a szakács c. sorozatból)
9.25 Szinte hihetetlen (1.)
Lengyel rajzfilm (ism.)
9.35 Katica
Csehszlovák kisjátékfilmsorozat
VII/3. rész: Háztűznéző (ism.)
10.00 Perpetuum mobile
Bionika, avagy a természet technikája (ism.)
10.35 Muzsikáló szerszámok
VI/3. rész: Töröksíp, tárogató (ism.)
11.05 Kétszer kettő, gyakran öt!
Zenei szabálysértések
Bartók: Concerto II. és IV. tétel (ism.)
Forgatókönyvíró-műsorvezető: Bartalus Ilona
11.35 Képújság
16.28 Műsorismertetés
16.30 Hírek
16.35 Pillanatképek a mikroelektronika világából
IV/3. rész: Tehén és a számítógép
17.20 Képújság
17.25 Popkorong
Aktuális klip- és koncertműsor a hanglemezeladási statisztika alapján
Műsorvezető: Bakai Mátyás és a SZÁJ (hangja: Ruzicska Andrea)
18.05 Telesport
18.30 Reklám
18.40 Tom és Jerry-show
Amerikai rajzfilmsorozat
XVI/5. rész
19.05 Esti mese
Az én kis állatkertem - A kirándulás
NDK gyurmafilm
19.15 Lottósorsolás
19.20 Reklám
19.30 Hiradó
20.00 Reklám
20.05 Két férfi egy eset
NSZK bűnügyi tévéfilmsorozat
Veszélyes mesterség
21.05 Panoráma
Világpolitikai magazin
Szerkesztő-műsorvezető: Baló György
22.05 A hét műtárgya
Paál László: Út a fontaineblaui erdőben
(Magyar Nemzeti Galéria)
22.10 Híradó 3.

MTV 2


17.48 Műsorismertetés
17.50 Képújság
17.55 Tévétorna
18.00 Pannon krónika
A Pécsi Körzeti Stúdió magazinműsora
19.00 Beáll a csend
Lengyel film
1. Angyali üdvözlet
2. Az otthon
20.35 Belvedere
Fiatal operetténekesek nemzetközi versenye
Műsorvezető: Antal Imre
Kb.: 20.55 Híradó 2.
21.10 Roxinpadon a Neoton Família
Közvetítés a Kertészeti Egyetem klubjából, felvételről (ism.)
22.00 Vívó Világbajnokság
Párbajtőr egyéni döntő
Közvetítés Lausanne-ból, felvételről
Riporter: Dávid Sándor
22.50 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2018. október 16., kedd

Tv műsor - 1987. július 22. - Szerda

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05-9.50 Szünidei matiné
9.05 Kicsi a bors
6. rész: Az én csodálatos szüleim (ism.)
9.20 Cigánykerék (ism.)
9.50 Akarsz a barátom lenni?
Csehszlovák film (ism.)
11.10 Stúdió ’87
A Televízió kulturális hetilapja (ism.)
12.10 Képújság
17.18 Műsorismertetés
17.20 Hírek
17.25 A Közönségszolgálat tájékoztatója
17.30 A csúf nővérek
Angol tévéjáték
17.55 Reklám
18.00 Képújság
18.05 A Lengyel Népköztársaság nemzeti ünnepén
18.45 Reklám
18.55 Cim-cim
Irodalmi rejtvényműsor gyerekeknek
Az első füredi Anna bál
19.15 Esti mese
Füles Mackó - A kapzsi varjú
Lengyel bábfilm
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Műszakiak kérték...
Kívánságműsor
Riporterek: Csurgay Judit, Feledy Péter, Práger György
21.35 Családi kör
Akarsz repülni velem?
Műsorvezető: Kelemen Endre
22.35 Híradó 3.

MTV 2


18.58 Műsorismertetés
19.00 Képújság
19.05 Unser Bildschirm
A Pécsi Körzeti Stúdió német nyelvű nemzetiségi műsora
19.25 Tévétorna
19.30 Egy év a fókák és pingvinek között
Élet a jég alatt
NDK ismeretterjesztő rövidfilm
20.00 Budapesti Körzeti Stúdió
21.00 Betűreklám
21.05 Híradó 2.
21.20 A köd
Bolgár rajzfilm
21.30 Vívó Világbajnokság
Női tőrcsapat döntő
Közvetítés Lausanne-ból, felvételről
Riporter: Dávid Sándor
22.20 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. július 21. - Kedd

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05-11.00 Szünidei matiné
9.05 Bűbájos Csaramora
Szovjet bábfilm (ism.)
9.25 Varázstea
Csehszlovák burleszkfilm (ism.)
9.55 Utazz velünk!
Csehov (ism.)
10.30 Kiskutya, nagykutya (ism.)
11.00 Delta
Tudományos híradó (ism.)
11.25 Mozgató
Tévétorna mozgáskorlátozottaknak
11.35 Képújság
16.33 Műsorismertetés
16.35 Hírek
16.40 Három nap tévéműsora
16.45 Vívó Világbajnokság
Kard egyéni döntő
Közvetítés Lausanne-ból, felvételről
Riporter: Dávid Sándor
17.25 Nyári Universiade
Összefoglaló
Közvetítés Zágrábból, felvételről
Riporter: Gulyás László, Komlósi Gábor, Vitár Róbert
18.25 Képújság
18.30 Reklám
18.40 Mini Stúdió ’87
18.45 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal
Spanyol rajzfilmsorozat
XXVI/16. rész: Kitérő Hawaiiba
19.10 Esti mese
Pimpa - Egységben az erő
Olasz rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Második lehetőség
Angol tévéfilmsorozat
VI/5. rész: Január
20.55 Stúdió ’87
A Televízió kulturális hetilapja
Szerkesztő-műsorvezető: Vinkó József
21.55 Régi magyar táncmuzsika
22.00 Híradó 3.

MTV 2


17.13 Műsorismertetés
17.15 Képújság
17.20 Nukleáris forradalom
Francia filmsorozat
IV/4. rész: A békés felhasználás útjai (ism.)
18.00 Dél-alföldi Magazin
A Szegedi Körzeti Stúdió műsora
19.00 Kalandozás a növényvilágban
Francia dokumentumfilm-sorozat
XIII/4. rész: Növényt virágáról (ism.)
19.25 Tévétorna
19.30 Angol nyelvlecke
Follow Me!
57. rész: Tell them about Britain (ism.)
58. rész: I liked everything (ism.)
20.00 Roger Whittaker Kenyában
Amerikai zenés film
20.50 Híradó 2.
21.05 Betűreklám
21.10 Vendéglő a Fekete Kutyához
Angol tévéjáték
22.00 Vívó Világbajnokság
Férfi tőrcsapat döntő
Közvetítés Lausanne-ból, felvételről
Riporter: Dávid Sándor
22.50 Képújság

2018. október 15., hétfő

Tv műsor - 1987. július 19. - Vasárnap

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna gyerekeknek
9.05 Dávid Csaba: Cigánykerék
9 35 Hol élnek az apró állatok?
NSZK ismeretterjesztő film
10.05 Lábus postás
Csehszlovák filmsorozat
III/3. rész: A szemüveg (ism.)
10.35 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal
Spanyol rajzfilmsorozat
XXVI/4. rész: Willy Fog kerestetik (ism.)
11.00 Kutyánszky Kázmér, a versíró kutya
A Magyar Televízió és a Békés Megyei Jókai Színház koprodukciójában készült tévéjáték
12.00 Hírek
14.42 Műsorismertetés
14.45 Képújság
14 50 A Közönségszolgálat tájékoztatója
14.55 Nyári Universiade
Összefoglaló
Közvetítés Zágrábból, felvételről
Riporter: Gulyás László, Komlósi Gábor, Vitár Róbert
15.55 Magyar képek
Népi együttesek műsorából (ism.)
16.35 Betűreklám
16.40 Mi lett vele?
Szusza Ferenccel beszélget Szilágyi János
17.10 Reklám
17.15 Delta
Tudományos híradó
Műsorvezető: Kudlik Júlia
17.40 Nézzük együtt - Simó Sándorral
18.15 Reklám
18.20 Családi torna
18.25 Meséről - mesére
1. Kipling különös állatmeséi
X/4. rész: A leopárdról
Angol-holland rajzfilm
2 A kockásfülű nyúl
Kriszta a majálison
Magyar rajzfilm (ism.)
3. Vízipók-csodapók
Csíbor bácsi csomagol
Magyar rajzfilm (ism.)
18.50 Reklám
19.00 A HÉT
20.00 Híradó
20.10 O’ Neill: Ó, ifjúság!
Tévéjáték
(14 éven felülieknek!)
21.40 Van öt perce?
Muszorgszkij: Bolhadal
21.45 Telesport
Vívó Világbajnokság
Közvetítés Lausanne-ból
Riporter: Dávid Sándor
23.00 Hírek

MTV 2


16.22 Műsorismertetés
16.25 Képújság
16.30 Párizs rejtelmei
Francia film (1962)
18.15 Szemtől szembe
Tomas Borgeval és Leticia Herrerával
19.00 Hungária Biztosító Nagydíj
Autocross EB-futam
Közvetítés Pécelről
Riporter: Knézy Jenő
20.10 Mozaik
Mozi - tévé - videó
Műsorvezető: Liptay Katalin
20.50 Férfiak mesélik
Tévéfilm (ism.)
22.20 A HÉT (ism.)
23.20 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. július 18. - Szombat

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna gyerekeknek
9.05 Óvodások filmműsora
1. Vízilovon lovagolva
Csehszlovák rajzfilm
(Állatkerti kalandok c. sorozat)
2 Kezdődjék a játék
Román bábszínház
NDK bábfilm (ism.)
9.25 Telemim
Mimes robotok
Pantomimfilm
9.35 Gyerekek és kalandok
Lengyel filmsorozat
VI/2. rész: Mindenütt jó, de legjobb otthon
10.00 A világ állatai
Francia filmsorozat
XIII/11. rész: Léggömb árnyéka a szavannán (ism.)
10 30 Más-kép
„Igen - 12 nyelven”
11.15 Képújság
14.17 Műsorismertetés
14.20 A Labdarúgó Világbajnokság története
Francia filmsorozat
III/2. rész: Művészek és virtuózok (ism.)
15.05 Képújság
15.10 Cimbora (ism.)
15.50 Betűreklám
15.55 Nyári Universiade
Összefoglaló
Közvetítés Zágrábból
Riporter: Gulyás László, Komlósi Gábor, Vitár Róbert
16 55 Reklám
17.00 Híradó
17.15 Van benne valami
Barkochba-játék
Szerkesztő-műsorvezető: Vágó István
17.55 Húsz a csúcson
A Televízió slágerlistája
Közvetítés a Petőfi Csarnokból
Műsorvezető: B. Tóth László
18.30 Családi torna
18.35 Reklám
18.45 Mézga Aladár különös kalandjai
Magyar rajzfilmsorozat
Mesebolygó (ism.)
19.10 Esti mese
Frakk - Vegyünk neki labdát
Magyar rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Vers - mindenkinek
Vörösmarty Mihály: A merengőhöz
Elmondja: Koncz Gábor
20.05 Pillantás a szomszédba
Szovjet humoristák írásai
Műsorvezető: Pálfy István
21.00 Krúdy Gyula: Aranyidő
Tévéfilm
22.20 Az első és utolsó beszélgetés Szabó Zoltán íróval
Dokumentumfilm
22.35 Híradó 2.

MTV 2


8.58 Műsorismertetés
9.00 Angol nyelvlecke
Follow Me!
49. rész: A room with a view (ism.)
50. rész: You ’ll be ill (ism.)
9.30 Meztelen igazság
Angol tévékomédia (ism.)
10.45-11.15 Nasa obrazovka
A Szegedi Körzeti Stúdió szlovák nyelvű nemzetiségi műsora (ism.)
18.13 Műsorismertetés
18.15 Képújság
18.20 MAFILM-magazin
18.30 „...és szól a szív”
Színészgála gyerekeknek a Budapest Kongresszusi Központból (ism.)
Műsorvezető: Halász Judit
19.30 Száz híres festmény
Külföldi múzeumok gyűjteményeiből
El Greco: Orgaz grófjának temetése
Angol rövidfilm (ism.)
19.40 A grúz hadiút mentén
Szovjet rövidfilm
20.00 Duna menti folklórfesztivál
A Szegedi Körzeti Stúdió műsora
21.00 Sötétkamra
Man Ray fotói
21.35 Vívó világbajnokság
Férfi tőr egyéni döntő
Közvetítés Lausanne-ból
Riporter: Dávid Sándor
22.25 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2018. október 14., vasárnap

Tv műsor - 1987. július 17. - Péntek

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05-10.10 SZÜNIDEI MATINÉ
9.05 Az Esőtündér
NDK mesefilm (ism.)
10.10 Monomah sapkája
Szovjet tévéfilm (ism.)
11.15 Mozgató
Tévétorna mozgáskorlátozottaknak
11.20 Képújság
15.53 Műsorismertetés
15.55 Hírek
16.10 Három nap tévéműsora
16.15 Nyári Universiade
Összefoglaló
Közvetítés Zágrábból, felvételről
Riporter: Gulyás László, Komlósi Gábor, Vitár Róbert
17.15-19.00 Péntek délután
17.15 Évgyűrűk
Nyugdíjasok műsora
Szerkesztő-műsorvezető: Incze Ilona
17.45 Téka
Közhasznú információk
Műsorvezető: Endrei Judit
17.55 Reklám
18.00 Ablak
Közéleti szolgáltató műsor
Műsorvezető: Déri János
19.00 Álljunk meg egy szóra!
Grétsy László és Vágó István nyelvművelő műsora
19.10 Esti mese
Kandúrka kalandjai - Kandúrka, a hős
Csehszlovák rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20 35 Az öreg
NSZK bűnügyi tévéfilmsorozat
A bőrönd
21.05 Parabola
21.35 Reklám
21.40 M.A.S.H.
Amerikai film (1970 - Feliratos)
(18 éven felülieknek!)
23.35 Híradó 3.

MTV 2


17.48 Műsorismertetés
17.50 Képújság
17.55 Csodatopán
Ifjúsági tévéjáték
II/1. rész (ism.)
19.05 Sportmúzeum
A sokszoros olimpiai bajnok kardvívó, Kovács Pál 75 éves
19.25 Tévétorna
19.30 Öt tangó
Portugál film (ism.)
20.00 Látogassátok meg Prágát!
Csehszlovák rajzfilm
20.05 Találkozás Kun Zsigmonddal (FF)
Portréfilm
21.15 Reklám
21.20 Híradó 2.
21.40-22.40 Fiatal művészek stúdiója
21.40 A földetérés pillanata
Dokumentumfilm
22.00 Szív-vasnyíl
Tévéjáték
22.40 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. július 16. - Csütörtök

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05 Teledoktor
Orvosi tanácsok tíz percben
A skizofréniáról
9.15-11.10 SZÜNIDEI MATINÉ
9.15 A kapitány és a szakács
Csehszlovák rajzfilmsorozat
VII/5. rész: A papagájok megvédik a szigetet
9.25 Rexi a győztes
Lengyel rajzfilm (ism.)
9.35 Katica
Csehszlovák kisjátékfilm-sorozat
VII/2. rész: Jóbarátok (ism.)
10.05 Perpetuum mobile
„...és a Marsra mikor megyünk?” (ism.)
10.40 Kétszer kettő gyakran öt
Zenei szabálysértések II. (ism.)
11.10 Képújság
16.18 Műsorismertetés
16.20 Hírek
16.25 A család
Angol tévéjáték
16.55 Nyári Universiade
Összefoglaló
Közvetítés Zágrábból, felvételről
Riporter: Gulyás László, Komlósi Gábor, Vitár Róbert
17.55 Reklám
18.05 Telesport
18.30 Reklám
18.40 Tom és Jerry show
Amerikai rajzfilmsorozat
XVI/4. rész
19.05 Esti mese
Az én kis állatkertem - A zsiráf
NDK gyurmafilm
19.15 Lottósorsolás
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Szomszédok
Teleregény
20.35 A hét műtárgya: Madonna Bártfáról
(Magyar Nemzeti Kalória)
20.40 Hírháttér
Nézetek, vélemények közérdekű kérdésekről
21.25 Bombasiker
Amerikai filmburleszk, feliratokkal (1976)
22.50 Híradó 3.

MTV 2


17.48 Műsorismertetés
17.50 Képújság
17.55 Tévétorna
18 00 Pannon krónika
A Pécsi Körzeti Stúdió műsora
19.00 Szomszédok
Teleregény (ism.)
19.30 A lipcsei Tamás templom kórusa
NDK film (ism.)
20.10 Kéz és szem
Minden, mi ragyog...
Kanadai rövidfilm
21.05 Híradó 2.
21.20 Betűreklám
21.25 Nápolyi krimi
Olasz film (ism.)
23.00 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2018. október 13., szombat

Tv műsor - 1987. július 15. - Szerda

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05-9.55 SZÜNIDEI MATINÉ
9.05 Teknős Péter: Cigánykerék 5. (ism.)
9.35 Kicsi a bors
A jókor jött jótanuló (ism.)
9.55 Honda-lovag
Japán film
11.25 Stúdió ’87
A Televízió kulturális hetilapja (ism.)
12.25 Képújság
15.58 Műsorismertetés
16.00 Hírek
16.05 A Közönségszolgálat tájékoztatója
16.10 Nyári Universiade
Összefoglaló
Közvetítés Zágrábból, felvételről
Riporter: Gulyás László, Komlósi Gábor, Vitár Róbert
17.10 Pillanatképek a mikroeletronika világából
IV/2. rész: Számítógép a szomszédban
17.50 Objektív
Tényképek a szocialista világról
Műsorvezető-szerkesztő: Medveczky László
18 35 Képújság
18.40 Reklám
18.50 Cim-cim
Mándy Iván-Tamkó Sirakó Károly
Szerkesztő-műsorvezető: É. Szabó Márta
19.10 Esti mese
Füles mackó - Az úszólecke
Lengyel bábfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Békeffi és tsa.
Békeffi Istvánra emlékezik Kellér Dezső
21.20 Magyarország Hollandiában 1987.
„Oda s vissza”
21.50 Híradó 3.

MTV 2


18.13 Műsorismertetés
18.15 Osztrák filmnapok
Riportfilm
18.40 Autó-motorsport
A Telesport technikai magazinja
Szerkesztő-műsorvezető: Dávid Sándor
19.00 Képújság
19.05 Nasa obrazovka
A Szegedi Körzeti Stúdió szlovák nyelvű nemzetiségi műsora
19.25 Tévétorna
19.30 Egy év a fókák és pingvinek között
Találkozás a szürkületben
NDK kisfilm
20.00 Budapesti Körzeti Stúdió
21.00 Híradó 2.
21.15 Betűreklám
21.20 A pópa lánya
Szovjet film
22.40 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. július 14. - Kedd

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05-10.55 SZÜNIDEI MATINÉ
9.05 Korcsolyázik a cirkusz
Szovjet cirkuszfilm (ism.)
9.50 A látogató természetrajza
Rövidfilm (ism.)
10.20 Utazz velünk!
Csehszlovákia (ism.)
10.55 Delta
Tudományos híradó (ism.)
11.20 Mozgató
Tévétorna mozgáskorlátozottaknak
11.25 Képújság
15.33 Műsorismertetés
15.35 Hírek
15.40 Három nap tévéműsora
15.45 Sherlock Holmes-akció
NDK játékfilm
17.10 Nyári Universiade
Összefoglaló
Közvetítés Zágrábból, felvételről
Riporter: Gulyás István, Komlósi Gábor, Vitár Róbert
18.25 Képújság
18.30 Reklám
18.40 Mini Stúdió ’87
18.45 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal
XXVI/15. rész: Az Akita cirkusz
Spanyol rajzfilmsorozat
19 10 Esti mese
Pimpa - A papírsárkány és a szivárvány
Olasz rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20 05 Második lehetőség
Angol tévéfilmsorozat
VI//4. rész: Október
20.55 Stúdió ’87
A Televízió kulturális hetilapja
Főszerkesztő-műsorvezető: Érdi Sándor
21.55 Felkínálom - népgazdasági hasznosításra
Műsorvezető-szerkesztő: Pomezanski György
22.45 Híradó 3.

MTV 2


17.03 Műsorismertetés
17.05 Képújság
17.10 Nukleáris forradalom
IV/3. rész: Az atom hatalma és az atomhatalmak
Francia dokumentumfilm-sorozat (ism.)
18.00 Dél alföldi magazin
A Szegedi Körzeti Stúdió műsora
19.00 Kalandozás a növényvilágban
Francia ismeretterjesztő rövidfilmsorozat
XIII/3. rész: A felfedezések kora (ism.)
19.25 Tévétorna
19.30 Angol nyelvlecke
Follow Me!
55. rész: The second shelf on the left (ism.)
56. rész: When you ’re ready (ism.)
19.55 Manuál (ism.)
20.35 Gyémánt-díjasok fesztiválja
Belga kisfilm
20.55 Híradó 2.
21.10 Betűreklám
21.15 Mire megöregszünk
Japán feliratos tévéfilm
22.20 Képújság

2018. október 12., péntek

Tv műsor - 1987. július 12. - Vasárnap

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna gyerekeknek
9.05 Srí Lanka, az állatok édene
NSZK ismeretterjesztő film
9.45 Lábus postás
Csehszlovák kisjátékfilm-sorozat
III/2. rész: A távirat (ism.)
10.15 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal
Spanyol rajzfilmsorozat
XXVI/3. rész: Egy viharos út (ism.)
10.40 Nyári Universiade
Összefoglaló
Közvetítés Zágrábból
Riporter: Gulyás László, Komlósi Gábor, Vitár Róbert
11.40 Hírek
15.52 Műsorismertetés
15.55 Képújság
16.00 A Közönségszolgálat tájékoztatója
16.05 Betűreklám
16.10 Fúvósexpressz
A Pécsi Körzeti Stúdió műsora
16.25 Delta
Tudományos híradó
Műsorvezető: Kudlik Júlia
17.00 Reklám
17 10 Szép volt fiúk...
Sándor „Csikar”
Magyar dokumentumfilm
17.40 Nézzük együtt - Szerdahelyi Istvánnal
18.15 Reklám
18.20 Családi torna
18.25 Meséről - mesére
1. A taturól
Angol-holland rajzfilm
(Kipling különös állatmeséi c. sorozat)
2. Menyus és a sportverseny
Magyar film (ism.)
(A kockásfülű nyúl c. sorozat)
3. Árnyék a víz alatt
Magyar rajzfilm (ism.)
(Vízipók - csodapók c. sorozat)
18.50 Reklám
19.00 A HÉT
20.00 Híradó
20.10 Katasztrófa földön-égen
Szovjet film
22.25 Hírek

MTV 2


15.13 Műsorismertetés
15.15 Forma-1 Angol Nagydíj
Közvetítés Silvestonból
Riporter: Dávid Sándor
17.40 Képújság
17.45 Száz híres festmény
Külföldi múzeumok gyűjteményeiből
Chagall: Én és a falu
Angol rövidfilm (ism.)
17.55 Híres magyar könyvtárak
A soproni Erdészeti és Faipari Egyetem könyvtára
18 40 A Kvartett
Portréfilm a Bartók vonósnégyesről (ism.)
19.35 „Ars longa, vita brevis”
A művészet örök, az élet rövid
A Szegedi Körzeti Stúdió műsora (ism.)
20.10 Kopogós römi
Amerikai tévéfilm
21.35 Telesport
Műsorvezető: Kopeczky Lajos
22.25 A HÉT (ism.)
23.25 Képújság

Tv műsor - 1987. július 11. - Szombat

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna gyerekeknek
9.05 Óvodások filmműsora
1. Balett
Csehszlovák rajzfilm
(Állatkerti kalandok c. sorozat)
2. Kezdődjék a játék Indiai bábszínház
NDK bábfilm (ism.)
9.25 Telemim
Mimes bábok
Pantomim-sorozat
9.40 Gyerekek és kalandok
Lengyel filmsorozat
VI/1. rész: A baj nem jár egyedül
10.10 A világ állatai
Francia természetfilm-sorozat
XIII/10. rész: Az evolúció kirakata (ism.)
10.40 Martina Navratilova
Francia rövidfilm (ism.)
11.15 Képújság
13.37 Műsorismertetés
13.40 Képújság
13.45 A Labdarúgó Világbajnokság története
Francia filmsorozat
III/1. rész: Leonidastól Puskásig (ism.)
14.35 Betűreklám
14.40 Nyári Universiade
Összefoglaló
Közvetítés Zágrábból, felvételről
Riporter: Gulyás László, Komlósi Gábor, Vitár Róbert
15.40 Mitiők
16.25 A Mongol Népköztársaság nemzeti ünnepén
17.00 Híradó
17.15 Reklám
17.20 Sass Sylvia ecsettel
17.40 Jogi esetek
A módosított családjogi törvényről...
18.30 Családi torna
18.35 Reklám
18.45 Mézga Aladár különös kalandjai
Magyar rajzfilmsorozat
XIII/1. rész: Második dimenzió (ism.)
19.10 Esti mese
Frakk - De jó sport a foci
Magyar rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Vers - mindenkinek
Szécsi Margit: A kivirágzott kéz
Elmondja: Molnár Piroska
20.05 Fenyves tábor
Amerikai tévéfilm
21.40 Harminc év élet
Götz János szobrászművész
Portréfilm
22.20 New Brighton rock
Popzene
23.00 Híradó 2.

MTV 2


8.58 Műsorismertetés
9.00 Angol nyelvlecke
Follow Me!
47. rész: Where did you go?
48. rész: I think it’s awful
9.30 A doktor úr receptjei
Csehszlovák tévékomédia
10.35 Kék fény
Riportműsor
11.35-11.55 Ecranul nostru
A Szegedi Körzeti Stúdió román nyelvű nemzetiségi műsora (ism.)
17.38 Műsorismertetés
17.40 Képújság
17.45 MAFILM-magazin
17.55 Nótaszó
18.15 Tv-Egyetem
Természettudományi tagozat
12. rész: Hegységképződés (ism.)
19.05 TV Tükör
Dr. Szecskő Tamás jegyzete
19.20 Könnyűzene
Pori Mix 1986.
Jazzkoncert
20.05 A fűszerek világa, a világ fűszerei
A chili paprika
Angol ismeretterjesztő rövidfilm (ism.)
20.30 Az én Görögországom (ism.)
21.00 Woyzeck
NSZK film (1978)
22.15 Képújság

Tv műsor - 1987. július 10. - Péntek

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05-10.20 SZÜNIDEI MATINÉ
9.05 A gőgös hercegnő (FF)
Csehszlovák mesefilm, Bozena Nemcová meséje alapján (ism.)
10.20 Istenek és emberek
Angol dokumentumfilm-sorozat
V/5. rész: Az esőerdő lakói (ism.)
10.50 Panoráma
Világpolitikai magazin (ism.)
11.50 Mozgató
Tévétorna mozgáskorlátozottaknak
12.00 Képújság
16.03 Műsorismertetés
16.05 Hírek
10.10 Három nap tévéműsora
16.15 Nyári Universiade
Összefoglaló
Közvetítés Zágrábból, felvételről
Riporter: Gulyás László, Komlósi Gábor, Vitár Róbert
17.15-19.30 Péntek délután
17.15 Évgyűrűk
Nyugdíjasok műsora
Műsorvezető: Incze Zsuzsa
17.45 Téka
Közhasznú információk
Műsorvezető: Endrei Judit
17.55 Reklám
18.00 Ablak
Közéleti szolgáltató műsor
Műsorvezető: Feledy Péter
19.00 Álljunk meg egy szóra!
Grétsy László és Vágó István nyelvművelő műsora
19.10 Esti mese
A két feketerigó - Hogyan talált gombostűt Ignác és Ábrahám?
Csehszlovák rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Cirkusz világbajnokság ’84
Házigazda: Norman Barret
Angol film
20.45 Reklám
20.50 Puskin utolsó napjai
Tévéjáték
22.05 Külvárosi körzet
Amerikai tévéfilmsorozat
Nagy háború - kicsiben
22.55 Híradó 3.

MTV 2


17.33 Műsorismertetés
17.35 Képújság
17.40 A szeleburdi család
Magyar film (ism.)
18.55 Tévétorna
19.00 Ablak
Közéleti szolgáltató műsor
(Az 1. műsor folytatása)
A pálya
19.30 Nyugodj meg, kedves!
Francia filmvígjáték (1964 -FF)
21.05 Híradó 2.
21.20 Reklám
21.25 Zenés nyári esték
Tamássy Zdenkó: Vendégek
Vígopera (FF - ism.)
22.00 Képújság

2018. október 11., csütörtök

Tv műsor - 1987. július 9. - Csütörtök

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05 Teledoktor
Orvosi tanácsok tíz percben
A depresszióról
9.15-11.30 SZÜNIDEI MATINÉ
9.15 A kapitány és a szakács
Csehszlovák rajzfilm
VII/4. rész
9.25 Rexi énekel
Lengyel rajzfilm (ism.)
9.35 Katoca
Csehszlovák kisjátékfilm-sorozat
VII/1. rész: Józsibá (ism.)
10.00 Perpetuum mobile
Múlt idő (ism.)
Műsorvezető: dr. Kordos László
10.30 Muzsikáló szerszámok
VI/2. rész: Doromb és duda (ism.)
10.55 Kétszer kettő gyakran öt
Zenei szabálysértések
I. rész (ism.)
11.30 Kalendárium 1987. (ism.)
12.20 Képújság
16.23 Műsorismertetés
16.25 Hírek
16.30 Évszázadok slágerei 3.
Műsorvezető: Benkő Dániel
16.50 Láthatóság, biztonság
Az Országos Közlekedésbiztonsági Tanács műsora
17.00 Képújság
17.05 Nyári Universiade
Összefoglaló
Közvetítés Zágrábból
Riporter: Gulyás László, Komlósi Gábor, Vitár Róbert
18.05 Telesport
18.30 Reklám
18.40 Tom és Jerry show
Amerikai rajzfilmsorozat
XVI/3. rész
19.05 Esti mese
Az én kis állatkertem - A fóka
NDK gyurmafilm
19.15 Lottósorsolás
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Romhányi, a Rímhányó
Romhányi József íróra emlékezünk
21.05 Panoráma
Világpolitikai magazin
Szerkesztő-műsorvezető: Kalmár György
22.05 Van öt perce?
Csajkovszkij: Vonásszerenád
II. tétel
22.10 Híradó 3.

MTV 2


17.18 Műsorismertetés
17.20 Az Ormánság fájából
A Pécsi Körzeti Stúdió néprajzi dokumentumfilmje (ism.)
17.55 Képújság
18.00 Pannon krónika
A Pécsi Körzeti Stúdió információs és riportmagazinja
(Osztrák és jugoszláv tartományok és köztársaságok...)
19.00 Képes nóták
Videoklip összeállítás
19.25 Tévétorna
19.30 Schubert: Heine-dalok a Schwanengesangból
20.00 Chagall, a tótágast álló festő
Francia rövidfilm
20.50 Reklám
20.55 Híradó 2.
21.10 Nehéz évek
NDK bűnügyi tévéfilmsorozat
III/3. mész
2210 Képújság

Tv műsor - 1987. július 8. - Szerda

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05-10.05 SZÜNIDEI MATINÉ
9.05 Kicsi a bors
4. rész: Vendégség (ism.)
9.30 Teknős Péter: Cigánykerék (ism.)
10.05 A varieté világa
NDK tévéfilmsorozat
VII/7. rész: A legnagyobb mutatvány
11.00 Stúdió ’87
A Televízió kulturális hetilapja (ism.)
12.00 Képújság
17.13 Műsorismertetés
17.15 Hírek
17.20 A Lord együttes a Kertészeti Egyetem klubjában
17.55 A Közönségszolgálat tájékoztatója
18.00 Képújság
18.05 Pillanatképek a mikroelektronika világából
IV/1. rész: Pokol vagy Paradicsom?
18.45 Reklám
18.55 Cim-cim 6.
Irodalmi rejtvényműsor gyerekeknek
19.10 Esti mese
Füles Mackó - A névnapi uzsonna
Lengyel bábfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Kék fény
Riportműsor
Műsorvezető: Szabó László
21.05 A hét műtárgya
Izsó Miklós: Táncoló parasztok
(Magyar Nemzeti Galéria)
21.10 Zenés világsikerek New Yorkból
Show Time Broadway
22.20 Híradó 3.

MTV 2


18.58 Műsorismertetés
19.00 Képújság
19.05 Ecranul nostru
A Szegedi Körzeti Stúdió román nyelvű nemzetiségi műsora
19125 Tévétorna
19.30 Egy év a fókák és pingvinek között
A Déli Jeges-tenger kolosszusai
NDK ismeretterjesztő rövidfilm
20.00 Budapesti Körzeti Stúdió
21.00 Betűreklám
21.05 Híradó 2.
21.20 Nehéz évek
NDK bűnügyi tévéfilmsorozat
III/2. rész
22.15 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2018. október 10., szerda

Tv műsor - 1987. július 7. - Kedd

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05-10.40 SZÜNIDEI MATINÉ
9.05 A bolha
Szovjet rajzfilm (ism.)
9.45 Utazz velünk!
Darwin nyomában
II/2. rész (ism.)
Műsorvezető: Cseke Péter
10.20 Időfa
Verses, zenés műsor gyerekeknek (ism.)
10.40 Delta
Tudományos híradó (ism.)
11.05 Mozgató
Tévétorna mozgáskorlátozottaknak
11.15 Képújság
16.43 Műsorismertetés
16.45 Hírek
16.50 Három nap tévéműsora
16.55 Tízen Túliak Társasága
Műsorvezető: Jónás Rita
17.35 Kalendárium 1987.
Műsorvezető: Radványi Dorottya
18.25 Képújság
18.30 Reklám
18.40 Mini Stúdió ’87
18.45 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal
Spanyol rajzfilmsorozat
XXVI/14. rész: Kalandos út Jokohamába
19.10 Esti mese
Pimpa - Itt a tavasz
Olasz rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Második lehetőség
Angol tévéfilmsorozat
VI/3. rész: Augusztus
22.55 Stúdió ’87
A Televízió kulturális hetilapja
Szerkesztő-műsorvezető: Petrányi Judit
21.55 A szabadságnak ára van
Történelmi dokumentumfilm
22.30 Híradó 3.

MTV 2


17.08 Műsorismertetés
17.10 Képújság
17.15 Nukleáris forradalom
Francia filmsorozat
IV/2. rész: Los Alamostól Hirosimáig (ism.)
18.00 Dél-alföldi Magazin
A Szegedi Körzeti Stúdió műsora
19.00 Kalandozás a növényvilágban
Francia ismeretterjesztő filmsorozat
XIII/2. rész: Mohák és harasztok (ism.)
19.25 Tévétorna
19.30 Angol nyelvlecke
Follow Me!
53. rész: Would you like to...? (ism.)
54. rész: Holiday plans (ism.)
20.00 Mutató
Gazdasági szemle
Műsorvezető: Bán János
20.45 Betűreklám
20.55 Híradó 2.
21.10 Nehéz évek
NDK bűnügyi tévéfilmsorozat
III/1. rész
22.15 Képújság

Tv műsor - 1987. július 6. - Hétfő

MTV 1


17.03 Műsorismertetés
17.05 Hírek
17.10 Európa keresztútján
Salzburgi riport
17.40 Esti mese
Haf és Raf
Csehszlovák bábfilm
17.50 Reklám
17.55 Hungalu Budapest Nagydíj
Nemzetközi atlétikai verseny
Közvetítés a Népstadionból
Riporter: Gyulai István és Szalay István
21.00 Híradó
21.15 Öt milliárd...
Világkoncert
22.15 Hírek

2018. október 9., kedd

Tv műsor - 1987. július 5. - Vasárnap

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna gyerekeknek
9.05 Kerek világ
6. rész (ism.)
9.20 A Topkapi szeráj
NSZK ismeretterjesztő film
9.50 Lábus postás
Csehszlovák játékfilmsorozat
III/1. rész: A nagy csomag (ism.)
10.25 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal
Spanyol rajzfilmsorozat
XXVI/2. rész: Az indulás (ism.)
10.50 A cirkusz pillanatai
Francia film
11.45 Hírek
15.12 Műsorismertetés
15.15 A Közönségszolgálat tájékoztatója
15.20 Betűreklám
15.25 Legyen a vendégem
Rátonyi Róbert műsora
A műsor vendége: Korda György és Balázs Klári
16.00 Szép volt fiúk...
Puskás „Öcsi”
Magyar dokumentumfilm
16.55 Képújság
17.00 Reklám
17.05 Delta
Tudományos híradó
Műsorvezető: Kudlik Júlia
17.30 Reklám
17.40 Nézzük együtt - Szegő Andrással
18.15 Reklám
18.20 Családi torna
1S.25 Meséről mesére
1. A kengururól
Angol-holland rajzfilm
(Kipling különös állatmeséi c. sorozat)
2 Menyus és a rajzverseny
Magyar rajzfilm
(A kockás fülű nyúl c. sorozat)
3. Békabölcső
Magyar rajzfilm
(Vízipók-csodapók c. sorozat)
13.50 Reklám
19.00 A HÉT
20.00 Híradó
20.10 Zenélő filmkockák
Jézus Krisztus Szupersztár
Amerikai rockopera
(Feliratos - 1973)
21.50 Telesport
Műsorvezető: Gulyás László
Nemzetközi motocross-verseny
Közvetítés Kiskunlacházáról, felvételről
Riporter: Dávid Sándor
23.10 Hírek

MTV 2


14.48 Műsorismertetés
14.50 Képújság
14.55 Angol Nemzetközi Teniszbajnokság
Férfi egyes döntő Vegyespáros döntő
Közvetítés Wimbledonból
Riporter: Vitray Tamás
Kb.: 20.30 Híres magyar könyvtárak
Az Egri Érseki Könyvtár
Dokumentumfilm
21.25 Popkorong
Aktuális klip- és koncertműsor a hanglemezeladási statisztika alapján (ism.)
22.05 A HÉT (ism.)
23.05 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. július 4. - Szombat

MTV 1


8.28 Műsorismertetés
8.30 Tévétorna gyerekeknek
8.35 Óvodások filmműsora
1. Egy különös állat
Csehszlovák rajzfilm
2. Kezdődjék a játék
Német-szerb bábszínház
NDK bábfilm (ism.)
8.55 A világ állatai
Francia természetfilm-sorozat
XIII/9. rész: Galápagos, az elvarázsolt szigetcsoport (ism.)
9.25 XXIII. Nyári Úttörő Olimpia
Összefoglaló a versenyszámok döntőiről, melyben az általános iskolások legjobbjai mérik össze ügyességüket, különböző sportágakban
II/2. rész
10.25 Telemim
5. rész: Így jártok ti
Pantomim-film
10.35 Lányok-fiúk
14. rész
11.15 Képújság
15.42 Műsorismertetés
15.45 Képújság
15.50 Szili búcsú
Dokumentumfilm
16.10 Van benne valami
Barkochba-játék
Vágó István műsora
16.55 Reklám
17.00 Híradó
17.15 Istenek és emberek
Angol dokumentumfilm-sorozat
V/5. rész: Az esőerdő lakói
17.45 Sárga tengeralattjáró
Popzenei magazin
Műsorvezető: Détár Enikő
18.20 Reklám
18.40 Családi torna
18.45 Üzenet a jövőből
Mézga család rajzfilmsorozat
11. rész: Mag-lak (ism.)
19.10 Esti mese
Frakk - Ó, mely sok hal...
Magyar rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Vers mindenkinek
Villon: Ellentétek
Szabó Lőrinc fordítása
Elmondja: Sinkó László
20.05 Walter Matthau-sorozat
Hajsza a föld alatt
Amerikai film (1974)
21.40 Régi magyar táncmuzsika
Bengráf József: Négy magyar tánc
Előadja: Béres János kamaraegyüttese
21.45 Földesi József: Bújdosó András számonkérése
Tévéfilm
23.00 Híradó 2.

MTV 2


8.58 Műsorismertetés
9.00 Angol nyelvlecke
Follow Me!
45. rész: Where can I see a football match? (ism.)
46. rész: When will it be ready? (ism.)
9.30 Az Olsen banda harcba indul
Dán filmvígjáték (ism.)
11.10-11.30 Nas Ekran
A Pécsi Körzeti Stúdió szerbhorvát nyelvű nemzetiségi műsora (ism.)
14.38 Műsorismertetés
14.40 Képújság
14.45 MAFILM-magazin
14.55 Angol Nemzetközi Teniszbajnokság
Női egyes döntő
Férfi és női páros döntő
Közvetítés Wimbledonból
Riporter: Vitray Tamás
Kb.: 20.50 Sztárok koncerten: Caterina Valente
NDK zenés film
21.25 Száz híres festmény
Külföldi múzeumok gyűjteményeiből
Angol rövidfilm
Tiepolo: Az erény diadala (ism.)
21.35 Képújság

2018. október 8., hétfő

Tv műsor - 1987. július 3. - Péntek

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05 Libapásztorlány a kútnál
NDK mesefilm (ism.)
10.00 Istenek és emberek
Angol dokumentumfilm-sorozat
V/4. rész: A völgy lakossága (ism.)
10 30 Titkolódzás
NSZK tévéfilm (ism.)
11.15 Mozgató
Tévétorna mozgáskorlátozottaknak
11.25 Képújság
17.03 Műsorismertetés
17.05 Hírek
17.10 Három nap tévéműsora
17.15-19.00 Péntek délután
17.15 Évgyűrűk
A nyugdíjasok műsora
Műsorvezető: Papp Endre
17.45 Téka
Közhasznú információk
Műsorvezető: Berkes Zsuzsa
17.55 Reklám
18.00 Ablak
Közéleti szolgáltatóműsor
Műsorvezető: Horvát János
19.00 Álljunk meg egy szóra!
Grétsy László és Vágó István nyelvművelő műsora
19.10 Esti mese
A két feketerigó - Hogyan festette az ördögöt a falra Ignác és Ábrahám?
Csehszlovák rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Alfonzó szenvedélyei
20.40 Markos József, akit „csak” Alfonzónak hívtak
21.10 Reklám
21.15 Tarka elbeszélések
Négy Csehov-karcolat
21.55 Híradó 3.

MTV 2


16.28 Műsorismertetés
16.30 Képújság
16.35 Sorstársak
A Pécsi Körzeti Stúdió rehabilitációs magazinja (ism.)
16.55 Tévétorna
17.00 Angol Nemzetközi Teniszbajnokság
Férfi egyes elődöntők
Közvetítés Wimbledonból
Riporter: Vitray Tamás
20.55 Híradó 2.
21.10 Reklám
21.15 Vadászjelenetek Alsó-Bajorországból
NSZK film (1969 - FF)
(14 éven felülieknek!)
22.35 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1987. július 2. - Csütörtök

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05 Teledoktor
Orvosi tanácsok tíz percben
A neurózisról
9.15 Szia, Mami
9.45-11.00 Szünidei matiné
9.45 Rajzfilmek gyerekeknek
1. A hawaii gitár
Csehszlovák rajzfilm
A kapitány és a szakács sorozat
2. Rejtvények 3.
Bolgár rajzfilm
3. Rexi és az őslelet
Lengyel rajzfilm
10.05 Sokismeretlenes egyenlet
Bolgár filmsorozat
III/3. rész: A numizmatika titka (ism.)
10.35 Perpetuum mobile
Atomenergia (ism.)
11.00 Új Reflektor Magazin
12.00 Képújság
16.08 Műsorismertetés
16.10 Hírek
16.15 Találkozás a havas hegyekben
Üzbég kalandfilmsorozat
III/3. rész: A találkozás
17.25 Kézenfogva
Értelmi fogyatékosok érdekvédelmi műsora
17.30 Sorstársak
A Pécsi Körzeti Stúdió rehabilitációs magazinja
17.50 Képújság
17.55 Az én Japánom
Abe Kobo
18.30 Reklám
18.40 Tom és Jerry-show
Amerikai rajzfilmsorozat
XVI/2. rész
19.05 Esti mese
Az én kis állatkertem - A pingvin
NDK gyurmafilm
19.15 Lottósorsolás
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Szomszédok
Teleregény
20.35 A hét műtárgya
Pohárkészlet a XVIII. századból
(Iparművészeti Múzeum)
20.40 Hírháttér
Nézetek, vélemények közérdekű kérdésekről
21.25 Illés Endre: Névtelen levelek
Tévéjáték
(Az író születésének 85. évfordulója)
22.40 Híradó 3.

MTV 2


15.48 Műsorismertetés
15.50 Képújság
15 55 Szomszédok
Teleregény (ism.)
16.25 Pannon krónika
A Pécsi Körzeti Stúdió információs riportmagazinja Baranya, Somogy, Tolna és Zala megyéből
17.25 Tévétorna
17.30 Angol Nemzetközi Teniszbajnokság
Női egyes elődöntők
Közvetítés Wimbledonból
Riporter: Vitray Tamás
Kb.: 20.30 Betűreklám
20.35-22.15 A la Rossini
20.35 Életrajzi játék
I-II. rész (ism.)
Közben: 21.15 Híradó 2.
22.15 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2018. október 7., vasárnap

Tv műsor - 1987. május 31. - Vasárnap

MTV 1


8.28 Műsorismertetés
8.30-12.00 Miénk ez a nap...
Kapcsolásos szórakoztató műsor kicsiknek és nagyoknak a Nemzetközi gyermeknap alkalmából
Helyszín: Budapest, Kaposvár, Kecskemét, Szeged
8.30 Zenés ébresztő
Tévétorna gyerekeknek
8.45 Szerenád
Levente Péter és Gryllus Vilmos bemelegítő játéka kicsinyeknek
9.20 Tücsköt-bogarat...
Kié lesz az állatkert?
Vetélkedő
9.45 Dalpályázat
10.00 Tücsköt-bogarat...
Kié lesz az állatkert?
Vetélkedő
II. forduló
10.40 Bálint Ágnes: Kávédaráló
Mini-tévéjáték
10.55 Tehetséges gyerekek
Verses zenés műsor
11.10 Ha nagy leszek...
Esztergályos Cecília műsora
11.35 Dalpályázat
A díjnyertes számok bemutatója
11.40 Tehetséges gyerekek
Verses zenés műsor
12.00 Hírek
17.17 Műsorismertetés
14.20 Képújság
14.25 A Közönségszolgálat tájékoztatója
14.30 Nézzük együtt - É. Szabó Mártával
15.00 Reklám
15.10 Forma-1.
Monacói Nagydíj
Közvetítés Monte-Carlóból
Kb. 18.15 Delta
Tudományos híradó
18.40 Áruházak ajánlata
18.45 Családi torna
18.50 Reklám
19.00 A HÉT
(Benne: Gyermeknap)
20.00 Híradó
20.10 Zenés Tv-Színház
Schubert-Berté: Három a kislány
Operett
21.40 Telesport
22.25 Magyar Nemzeti Galéria
VII/5. rész: Történelmi festészet
22.40 Hírek

MTV 2


11.57 Műsorismertetés
12.00-20.00 Miénk ez a nap...
A délelőtti gyermeknapi műsor folytatása
12.00 Ha én kukta lennék
Konyhai sürgés-forgás, sok zenével
14.00 Tücsköt-bogarat...
Kié lesz az állatkert?
Vetélkedő
III. forduló
14.55 Naptár gyermekrajzokból
Az S. O. S. Gyermekfalu rajzpályázatának eredményhirdetése
15.00 Csukás István: Mese a motorunkról
Mini-tévéjáték
15.15 Tehetséges gyerekek
Verses zenés műsor
15.30 Dalpályázat
Az első három helyezett dalbemutatója
15.40 Tücsköt-bogarat...
Kié lesz az állatkert?
Eredményhirdetés
16.25 Ki a legjobb nagymama?!
Nagymamák és unokák szórakoztató játéka az I. stúdióban
17.15 Horváth Péter: Az első randevú
Minitévéjáték
17.30 Össztánc
18.00 A gyermekekért...
Az 1987. évi díjakat Varga László, a Magyar Úttörők Szövetségének főtitkára adja át az I. stúdióban
18.20 Meséről mesére
1. Zabszem varázsló
A becstelen vendéglős
Csehszlovák rajzfilm
2. Mesék Mátyás királyról
A névnapi jóslat
Magyar rajzfilm
3. Vízipók - csodapók
Hazudik-e a szitakötő-lárva?
Magyar rajzfilm
18.40 Gálaest
Szórakoztató ajándékműsor a Nemzetközi gyermeknap tiszteletére
Közvetítés a Budapest Kongresszusi Központból, felvételről
Kb.: 19.50 Gyermeknap a HÉT-ben
Az 1. program kapcsolása
19.58 Búcsúzás a gyermeknaptól
20.00 Utószó
Szovjet film
21.35 Gyermekversek felnőtteknek
A Cimbora különkiadása
21.50 A HÉT (ism.)
22.50 Képújság

Tv műsor - 1987. május 30. - Szombat

MTV 1


8.03 Műsorismertetés
8.05 Tévétorna gyerekeknek
8.10 Körmömfontoló
Matematika-vetélkedő
(ált. isk. 5-6. osztályos tanulóinak) (ism.)
8.45 Óvodások filmműsora
1. Kezdődjék a játék
Bolgár bábszínház
NDK bábfilm
2. Benjámin meséi
A zöld emberke
Csehszlovák rajzfilm
9.05 A világ állatai
Francia filmsorozat
XIII/4. rész: A marák, a tatuk és társaik (ism.)
9.35 Egy lány meg egy fiú
Lengyel filmsorozat
VI/4. rész: A nyomozás (ism.)
10.25 Radír
IV/3. rész: A jelmez...
10.45 Idesüss!
Ajánlóműsor gyerekeknek
11.10 A rózsaszín párduc
Amerikai rajzfilmsorozat
XV/12. rész: A párduc-dajka (ism.)
11.35 Képújság
15.02 Műsorismertetés
15.05 Képújság
15.15 A magatartáskutatás története
Angol ismeretterjesztő filmsorozat
VI/6. rész: Együttélés
15.55 Betűreklám
16.00 Jövő idő
16.45 Reklám
17.00 Híradó
17.15 Ünnepi könyvhét 1987.
„Az idő jó eltöltésének módja”
18.00 Orvosok az atomhalál ellen
Tudósítás Moszkvából az „Orvosok a nukleáris leszerelésért” elnevezésű szervezet világtanácskozásáról
18.30 Családi torna
18.35 Reklám
18.40 Üzenet a jövőből
Mézga család - rajzfilmsorozat
XIII/7. rész: Akarkiter (ism.)
19.10 Esti mese
Frakk - A sonkaízű sajt
Magyar rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Vers mindenkinek
Babits Mihály: Esti kérdés
Elmondja: Szabó Sándor
20.05 Gyilkosság a hajón
Angol film (1964)
22.00 Mestersége: színész
Siménfalvy Sándor
22.30 Híradó 2.

MTV 2


8.28 Műsorismertetés
8.30 Angol nyelvlecke
Follow Me!
35. rész: Where can I get it?
36. rész: There’s a concert on wednesday
9.00 Shakespeare összes művei a BBC feldolgozásában
Julius Caesar
Angol film
11.40-12-05 Unser Bildschirm
A Pécsi Körzeti Stúdió német nyelvű nemzetiségi műsora (ism.)
15.08 Műsorismertetés
15.10 Rajnai András: Münchhausen Fantáziaországban
Tévéjáték (ism.)
16.20 Kutatók - vállalkozó szerepben
17.00 Tungsram-Bp. Spartacus bajnoki vízilabdamérkőzés
Közvetítés a Komjádi uszodából
18.00 Képújság
18.05 MAFILM-magazin
18.15 Gondolkodó
Tudományos hetilap
Vegy-varázslat
19.00 Száz híres festmény
Külföldi múzeumok gyűjteményeiből
Coreggio: Léda
Angol rövidfilm
19.10 Kéz és szem
A feledés ellen
Kanadai rövidfilm
20.05 Roxinpadon a Neoton Família
Közvetítés a Kertészeti Egyetem Klubjából
20.50 Wedgewood teáskészlet
avagy Európa elrablása
Jugoszláv tévéfilm
21.30 Operafesztivál
A Szegedi Körzeti Stúdió műsora
22.30 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2018. október 6., szombat

Tv műsor - 1987. május 29. - Péntek

MTV 1


8.58 Műsorismertetés
9.00 Tévétorna nyugdíjasoknak
9.05 A kávéház
Tévéjáték Goldoni színművéből (ism.)
10.00 Fiatal japán művészek koncertje
A versenygyőztesek hangversenye (ism.)
10.50 Mozgató
Tévétorna mozgáskorlátozottaknak
11.00 Képújság
16.00 Hármas csatorna
17.03 Műsorismertetés
17.05 Hírek
17.10 Három nap tévéműsora
17.15-19.00 Péntek délután
17.15 Évgyűrűk
A nyugdíjasok műsora
17.45 Téka
Közhasznú információk
17.55 Reklám
18.00 Ablak
Közéleti szolgáltatóműsor
19.00 Álljunk meg egy szóra!
Grétsy László és Vágó István nyelvművelő műsora
19.10 Esti mese
A két feketerigó - Hogyan jutott Ignác és Ábrahám lepényhez?
Csehszlovák rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Sógun
Amerikai tévéfilmsorozat
XI/5. rész
20.55 Reklám
21.00 Új hullám
22.00 Máriássy Félix-sorozat
Imposztorok
Magyar film (1969)
23.35 Híradó 3.

MTV 2


16.53 Műsorismertetés
16.55 Képújság
17.00 IPV HungarHotels Kupa
Nemzetközi teniszverseny férfi egyes döntői
Közvetítés a Margit-szigetről
18.00 Jön a Genesis
Riportműsor
18.25 Csali
Horgásztízperc
18.35 Természetbarát
A Telesport turisztikai magazinja
18.55 Tévétorna
19.00 Digit-alk
Bevezetés a számítógépek alkalmazásába
XX/7. rész: Tervezés, modellezés, szimuláció
19.30 Liszt: h-moll szonáta
Szovjet film
20.00 Dávid család
IV/3. rész
20.45 Reklám
20.50 Egy fesztivál napjai
Csehszlovák kisfilm (ism.)
21.00 Híradó 2.
21.15 IPV HungarHotels Kupa
Nemzetközi teniszverseny, férfi páros döntő
Közvetítés a Margit-szigetről
22.15 Képújság