2019. január 17., csütörtök

Tv műsor - 1986. május 13. - Kedd

MTV 1


8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna (ism.)
9.00-10.05 Iskolatévé
9.00 Biológia
(ált isk. 8. oszt.)
Az élet keletkezése
9.25 Magyar nyelv
(ált. isk. 2. oszt.)
Szórakaténusz
Orsolya orsója (Ly, j,)
9.35 Magyar irodalom
(ált. isk alsótagozat)
Nyitva van az aranykapu
10.05 Turgenyev: Ászja
Tévéfilm (FF - ism.)
11.15 Képújság
15.45-16.35 Iskolatévé
15.45 Játék műalkotásokkal
5. rész: Kézzel-lábbal
16.05 Élő múzeum
Szalajikavölgyi Erdei Múzeum
16.38 Műsorismertetés
16.40 Hírek
16.45 Három nap tévéműsora
16.50 Sztárok a jégen
Amerikai film (ism.)
17.15 Betűreklám
17.20 Postafiók 250.
Takács Mária műsora
17.35 Képújság
17.40 Tények és talányok a tenger mélyén
NSZK film
II/1. rész (ism.)
18.25 Reklám
18.30 Iparvilág
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
Szerkesztő-műsorvezető: Puch Tamás
18.50 Mini-Stúdió ’86
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Mekk mester - Kutyalagzi
Magyar bábfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Nők a pult mögött
Csehszlovák tévéfilmsorozat
XII/2. rész: Február - Jirina, a zöldségeslány
20.05 Betűreklám
20.55 Stúdió ’86
A Televízió kulturális hetilapja
Szerkesztő-műsorvezető: Szegvári Katalin
21.55 Felkínálom - népgazdasági hasznosításra
Műsorvezető-szerkesztő: Pomezanski György
22.45 Híradó 3.
22.55 Himnusz

MTV 2


18.03 Műsorismertetés
18.05 Képújság
18.10 Sakk-matt
Szerkesztő-műsorvezető: Vitár Róbert
18.30 Körzeti adások
Budapest Pécs, Szeged
19.35 Stabat Mater
Angol balettfilm
20.00 Gondolkodó
Tudományos magazin
Műsorvezető: Pálfy István
20.40 Torun
Lengyel rövidfilm (ism.)
21.00 Híradó 2.
21.20 Reklám
21.25 Emberfarkas
Brazil tévédráma
22.50 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. május 12. - Hétfő

MTV 1


16.38 Műsorismertetés
16.40 Hírek
16.46 Cirkusz a minaretek alatt
Szovjet kisfilm
I7.15 Az én Görögországom
Görög film
17.50 Képújság
17.55 Legszemélyesebb közügyeim
Ki is dr. Bihari István?
Portréfilm (ism.)
Szerkesztő-riporter: Hortobágyi Éva
18.25 Reklám
18.35 Tévétorna
18.40 Esti mese
Az ablak
Román rajzfilm
18.50 Reklám
19.00 Híradó
19.15 De nehéz apának lenni
Osztrák vígjáték
21.00 Gyorsítás
Szemelvények és vélemények az SZKP XXVII. kongresszusáról
II/1. rész
21.30 Ellenségek
Gorkij színművének tévéváltozata
22.25 Hírek
22.30 Himnusz

2019. január 16., szerda

Tv műsor - 1986. május 11. - Vasárnap

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Óvodások filmműsora
1. Ottó király
A varázsló könyve
Angol rajzfilmsorozat
2. Koleto és Mar
Bolgár rajzfilm (ism.)
3. Barnát a hajótörött
Csehszlovák rajzfilm
8.50 Időlabirintus
Angol filmsorozat
VII/6. rész: A forradalom
9.15 Pinokkió
Mesejáték két részben
A Kaposvári Csiky Gergely Színház előadása, felvételről (ism.)
10.55 Hírek
11.00-12.30 Ki tud többet a Szovjetunióról?
Műsorvezető: Antal Imre és A. Maszljakov
13.12 Műsorismertetés
13.15 Képújság
13.20 Aki dudás akar lenni...
Fiatalok népzenei műsora
A Zsarátnok együttes
Műsorvezető: Radványi Dorottya
13.45 A Közönségszolgálat tájékoztatója
13.50 Salakmotor egyéni VB
Közvetítés Miskolcról, felvételről
Riporter: Dávid Sándor és Szalay István
14.50 Súlyemelő Európa-bajnokság (110 kg)
Közvetítés Karl-Marx-Stadt-ból, felvételről
Riporter: Dobor Dezső
15.20 Reklám
15.30 Nézzük együtt - Pintér Dezsővel
15.55 Betűreklám
16.00 Elmebajnokság
Egri János műsora
16.40 „Te kérted, én teljesítem...”
Búzáné Fábry Éva műsora
17.55 Hírek
18.00 Delta
Tudományos híradó
Műsorvezető: Kudlik Júlia
18.25 Reklám
18.35 Tévétorna
18.40 Esti mese
Pimpa - A pingáló vakond
Olasz rajzfilm
18.50 Reklám
19.00 A HÉT
20.05 Két férfi egy eset
NSZK bűnügyi tévéfilmsorozat
Halálos négyszög
21.05 Áruházak ajánlata
(Reklám)
21.10 A fiatalok kongresszusa előtt
Negyven perc Hámori Csabával
21.50 Telesport
Műsorvezető: Komlósi Gábor
- Sporthírek
- Súlyemelő Európa-bajnokság
Közvetítés Karl-Marx-Stadt-ból, felvételről
Riporter: Dobor Dezső
22.45 Hírek
22.50 Himnusz

MTV 2


17.48 Műsorismertetés
17.50 Szép szó
Magyar világjárók: Ligeti Lajos (ism.)
18.30 Képújság
18.35 Szegénylegények
Magyar film (FF)
20.05 Riki-Tiki-Tévi rokonai
Angol dokumentumfilm
21.00 Száz híres festmény
Paul Klee: Kert madarakkal
Angol rövidfilm
21.10 V. nemzetközi karmesterverseny
In memoriam Ferencsik János
Összefoglaló a válogató eseményeiről - II. rész
21.50 A HÉT
(Az 1. műsor ismétlése)
22.50 Képújság

Tv műsor - 1986. május 10. - Szombat

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Nas Ekran
A Pécsi Körzeti Stúdió szerbhorvát nyelvű nemzetiségi műsora
8.50 Meséről mesére
1. A tenger mélyén
Vietnami rajzfilm
2. Üdvözlet Makinak
Szovjet bábfilm (ism.)
9.10 Tízen Túliak Társasága (ism.)
9.50 Nagy sivatagok
Francia dokumentumfilm-sorozat
VI/5. rész: Tamerlan sivatagja
10.35 Reklám
10.40 Nők a pult mögött
Csehszlovák tévéfilmsorozat
XII/1. rész Január - Anna belép (ism.)
11.30 Autó-motorsport
A Telesport technikai magazinja (ism.)
11.50 Nemcsak nőknek! (ism.)
12.05 Képújság
14.42 Műsorismertetés
14.45 Cimbora
Műsorvezető: Juhász Jácint
15.35 Képújság
15.40 Reklám
15.45 Utazások a világ legnagyobb kisvasútjain
Angol rövidfilm
VI/2. rész: Guayaquiltól Quitóig
16.25 Betűreklám
16.30 Főzőcske
Tévéfazék
Szerkesztő-műsorvezető: Molnár Margit
17.00 Híradó
17.15 Házi gondozás, ápolás
V/5. rész: A beteg mozgása, mozgatása
17.30 Súlyemelő Európa-bajnokság (90 kg)
Közvetítés Karl-Marx-Stadt-ból, felvételről
Riporter: Dobor Dezső
18.00 Reklám
18.05 Minden lében két kanál
Angol tévéfilmsorozat
A terhes vagyon
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Sebaj Tóbiás és a kemény dió
Magyar gyurmafilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó 1.
20.00 Vers - mindenkinek
Csokonai Vitéz Mihály: Szegény Zsuzsi a táborozáskor
Elmondja: Halász Judit
20.05 Zöld sátán
Angol film (1981)
(14 éven felülieknek!)
21.50 „...és most énekelek...”
Váradi Hédi műsora
22.30 Rendezői utasítások a John Howell-nek
Spanyol tévéfilm
23.25 Híradó 2.
23.35 Himnusz

MTV 2


16.38 Műsorismertetés
16.40 Képújság
16.45 A tavalyi jobb volt - avagy szilveszter minden mennyiségben
VII/5. rész
17.55 Német nyelv
Willkommen in der DDR
18. rész: Student an der Karl-Marx-Universität
18.20 MAFILM-magazin
18.30 Az én Japánom
Imamura Shohei
19.00 Verdi: Nabucco
Opera négy felvonásban
Az 1981. augusztus 1-jei előadás közvetítése a Veronai Arénából
21.10 Gyilkos méhek
NSZK ismeretterjesztő film (ism.)
21.55 Súlyemelő Európa-bajnokság (100 kg)
Közvetítés Karl-Marx-Stadt-ból, felvételről
Riporter: Dobor Dezső
22.25 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2019. január 15., kedd

Tv műsor - 1986. május 9. - Péntek

MTV 1


8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna (ism.)
9.00-9.50 Iskolatévé
9.00 Kémia
(ált. isk. 8. oszt.)
6. rész: A tűzijátéktól a házépítésig
Szerkesztő-műsorvezető: dr. Varga Ernő
9.20 „Ha dalod röppen az égnek...”
Emlékműsor a győzelem napja tiszteletére
9.50-kb. 12.00 NYUGDÍJASOK DÉLELŐTTJE
Műsorvezető: Kertész Zsuzsa
Riporter: Kovalik Károly
9.50 Kerek Ferkó
Kb.: 10.20 Budapest titkai
1. rész: Gellérthegy
Kb.: 10.40 Budapest titkai
2. rész: Király utca (ism.)
Kb.: 11.00 Történetek a kiskertekről
NDK tévéfilmsorozat
VII/7. rész
Kb.: 12.00 Képújság
14.35-15.45 Iskolatévé
14.35 Még megmenthető!
XI/8. rész: Növényvilágunk védelmében
14.50 Zelk Zoltán: Tollászkodik a tavasz
(Irodalom alsótagozatosoknak)
15.15 Mesterségek
A bőr mesterei
15.48 Műsorismertetés
15.50 Hírek
15.55 Három nap tévéműsora
16.00 Egy szó mint száz
Nyelvi fejtörőjáték
Egri János műsora
16.40 Betűreklám
16.45 A győzelem stratégiája
Szovjet dokumentumfilm-sorozat
XV/15. rész: Irány Berlin (II. fejezet)
17.50 Képújság
17.55 Reklám
18.00 Ablak
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
Műsorvezető: Feledy Péter
19.00 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Történetek Kalandfalváról - Hogyan csábította el Marcit és Fricit a messzeség?
Csehszlovák rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Lányok az aknamezőn
Szovjet film
21.20 Betűreklám
21.25 Hogy kik vannak...
Érdekes emberek játéka
Szerkesztő-műsorvezető: Vágó István
21.55 Rippl-Rónai
Portréműsor
22.30 Híradó 3.
22.40 Himnusz

MTV 2


17.53 Műsorismertetés
17.55 Tau bácsi
Csehszlovák-NSZK osztrák filmsorozat
XX/14. rész: Riadó a felhőkben (ism.)
18.25 Képújság
18.30 Súlyemelő Európa-bajnokság (75 kg)
Közvetítés Karl-Marx-Stadt-ból, felvételről
Riporter: Dobor Dezső
19.00 Ablak
(Az 1. műsor folytatása)
19.30 Fuvola-gitár szonáták
Csehszlovák film (ism.)
20.00 Szeret-e még?
Összeállítás Eisemann Mihály szerzeményeiből (ism.)
20.50 A hajótörött
Jugoszláv rajzfilm (ism.)
21.00 Híradó 2.
21.20 Súlyemelő Európa-bajnokság (82,5 kg)
Közvetítés Karl-Marx-Stadt-ból, felvételről
Riporter: Dobor Dezső
21.50 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. május 8. - Csütörtök

MTV 1


8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna (ism.)
9.00-9.45 Iskolatévé
9.00 Történelem
(ált isk. 5. oszt.)
Rege a csodaszarvasról
9.15 Orosz nyelv
(középiskolásoknak)
Családi ünnep
9.35 Fizikai kísérletek II.
A fény terjedése (FF)
9.45 Nem mind arany, ami fénylik
Szovjet tévéfilm
II/2. rész: Moszkvai életképek
10.40 Képújság
15.45-16.40 Iskolatévé
15.45 Hogyan működik?
1. rész: A golyóstoll (ism.)
16.00 Tamkó Sirató Károly: Tengerecki hazaszáll
(Irodalom alsótagozatosoknak)
16.20 Majális
Magyar mesterművek
16.43 Műsorismertetés
16.45 Hírek
16.50 Képújság
16.55 Tízen Túliak Társasága
Műsorvezető: Jónás Rita
17.35 Betűreklám
17.40 A Csehszlovák Szocialista Köztársaság nemzeti ünnepén
18.00 Telesport
Műsorvezető: Gulyás László
- Súlyemelő Európa-bajnokság (60 kg)
Közvetítés Karl-Marx-Stadt-ból
Riporter: Dobor Dezső
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Mikrobi - Kristály nagyapó
Magyar rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Szép Ernő: Kávécsarnok
A Pesti Színház előadása, felvételről
20.40 Betűreklám
20.45 Nemzetközi stúdió
A Külpolitikai szerkesztőség műsora
Műsorvezető: Hajdú János
21.45 A hét műtárgya
Benczúr Gyula: Olvasó nő
(Magyar Nemzeti Galéria)
21.50 Küzdeni a pusztítás ellen
A Külpolitikai Szerkesztőség a győzelem napjára készített műsora
22.10 Híradó 3.
22.20 Himnusz

MTV 2


18.33 Műsorismertetés
18.35 Képújság
18.40 Kerek világ
18.55 Barátok
Csehszlovák bábfilm
19.10 Pakisztáni szőttesek
Pakisztáni rövidfilm (ism.)
20.00 Jenny
Norvég-NSZK tévéfilm
III/1. rész
21.15 Híradó 2.
21.35 Súlyemelő Európa-bajnokság (67,5 kg)
Közvetítés Karl-Marx-Stadt-ból, felvételről
Riporter: Dobor Dezső
22.05 Tv-Basic tanfolyam
XVI/14. rész: Grafika a Commodore-on (ism.)
22.30 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2019. január 14., hétfő

Tv műsor - 1986. május 7. - Szerda

MTV 1


8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna (ism.)
9.00-9.50 Iskolatévé
9.00 Fizika
(ált. isk. 7. oszt.) (FF)
Hőerőgépek
9.25 Angol nyelv
Follow Me!
27. rész: Whose is it?
9.40 Fizikai kísérletek III. (FF)
A röntgensugárzás
9.50 Delta
Tudományos híradó (ism.)
10.15 Szia, Mami!
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
Műsorvezető: Oravecz Éva
10.45 Történetek a kiskertekről
NDK tévéfilmsorozat
VII/6. rész: A kánikula
11.40 Képújság
15.25-16.25 Iskolatévé
15.25 Szórakaténusz
Ehhez ahhoz, ilyen, olyan (A névmás)
(A 3. osztályos magyar nyelvhez)
15.40 Élő múzeum
Ásványok és kőzetek világa
16.10 Nefelejcs
(Az alsótagozatos magyar irodalomhoz)
16.28 Műsorismertetés
16.30 Hírek
16.35 A nyelv világa
Műsorvezető: Pálfy István
17.15 Betűreklám
17.20 Súlyemelő Európa-bajnokság
Közvetítés Karl-Marx-Stadt-ból
Riporter: Dobor Dezső
17.50 Képújság
17.55 Reklám
18.00 A világ tetején
Angol dokumentumfilm-sorozat
IV/3. rész: Hogy a világ fennmaradjon...
18.50 A Közönségszolgálat tájékoztatója
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Az elhagyott ágyacskák - A hangyák
Csehszlovák rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Út a döntőig...
Összeállítás a BEK-döntőbe jutott csapatokról
Riporter: Gulyás László
20.10 FC Barcelona-Steaua Bucuresti
Labdarúgó BEK-döntő
Közvetítés Sevillából
Riporter: Knézy Jenő
A szünetben: Reklám
22.00 Egy forró nyári este Donnával
Amerikai zenés film
22.45 Betűreklám
22.50 Híradó 3.
23.00 Himnusz

MTV 2


17.58 Műsorismertetés
18.00 Ifjú Oroszország
Szovjet tévéfilmsorozat
IX/6. rész: Isten hozott, kormányos
19.05 Képújság
19.10 Nas Ekran
A Pécsi Körzeti Stúdió szerbhorvát nyelvű nemzetiségi műsora
19.30 Paja Jovanovic
Jugoszláv dokumentumfilm
22.00 Holland korrupció
Holland tévéfilm
21.30 Híradó 2.
21.50 V. Nemzetközi karmesterverseny
In memoriam Ferencsik János
Összefoglaló a válogató eseményeiről - I. rész
22.20 Súlyemelő Európa-bajnokság
Közvetítés Karl-Marx-Stadt-ból, felvételről
Riporter: Dobor Dezső
22.50 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. május 6. - Kedd

MTV 1


8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna (ism.)
9.00-10.00 Iskolatévé
9.00 Magyar nyelv
(ált. isk. 1. oszt.)
Szórakaténusz
Susogjunk, hogy sususu
(Sziszegő és susogó hangok)
9.15 Környezetismeret
(ált. isk. alsótagozat)
Élet a kaptárban (FF)
9.35 Fizika
(ált isk. 6. oszt.)
Halmazállapot-változások (FF)
10.00 Nem mind arany, ami fénylik
Szovjet tévéfilm
II/1. rész: Moszkvai életképek
11.20 Pétervártól Leningrádig
Szovjet rövidfilm
11.40 Képújság
15.25-16.10 Iskolatévé
15.25 Játék műalkotásokkal
4. rész: Mozgásban
15.45 Állatmesék
Az egerek gyűlése
(Az alsótagozatos magyar irodalomhoz)
16.00 Éneklő ifjúság
Viva la musical
Virágom, haj, virágom...
16.13 Műsorismertetés
16.15 Hírek
16.20 Három nap tévéműsora
16.25 20 a csúcson
A Televízió slágerlistája (ism.)
16.55 Nemcsak nőknek!
17.10 Képújság
17.15 Tegeződő
Műsorvezető: Horváth Péter
18.05 Reklám
18.10 Diagnózis
Műsorvezető-szerkesztő: Csurgay Judit
18.30 Agrárvilág
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
18.50 Mini-Stúdió
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Mekk mester - Szamárkenyérfa
Magyar bábfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Nők a pult mögött
Csehszlovák tévéfilmsorozat
XII/1. rész: Január - Anna belép
20.55 Betűreklám
21.00 Stúdió ’86
A Televízió kulturális hetilapja
Főszerkesztő-műsorvezető: Érdi Sándor
22.00 Viselték sorsuk terhét
Dokumentumfilm
22.30 Híradó 3.
22.40 Himnusz

MTV 2


18.03 Műsorismertetés
18.05 Képújság
18.10 Autó-motorsport
A Telesport technikai magazinja
Szerkesztő-műsorvezető: Érdi Sándor
18.30 Körzeti adások
Budapest, Pécs, Szeged
19.35 A tánc világában
Szovjet kisfilm (ism.)
20.00 Panamericana
Zenés találkozás Peruval és lakóival
NSZK film
21.00 Híradó 2.
21.20 Reklám
21.25 Fivérek
Finn film
22.50 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2019. január 13., vasárnap

Tv műsor - 1986. május 4. - Vasárnap

MTV 1


8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna
9.00-9.50 Iskolatévé
9.00 Fizikai kísérletek I. (FF)
Az abszolút 0 fok közelében
9.10 Kémia
(ált. isk. 8. oszt.)
5. rész: Kincsek a homokban és a bányában
(Az elemi szenek, kőszénfajták, mesterséges szenek és a szilícium)
9.30 Környezetismeret
(ált. isk. 3. oszt.)
Szevasz, öcsi!
(A köszönésről)
9.50 A nagy sivatagok
Henri de Turenne sorozata
VI/4. rész A fehér sivatag (ism.)
10.40 Slágerről slágerre
NDK zenés film (ism.)
11.25 SC Leipzig-Debreceni MVSC női kézilabda IHF-Kupa döntő
Közvetítés Lipcséből
Riporter: Komlósi Gábor
12.40 Képújság
14.50-15.55 Iskolatévé
14.50 Még megmenthető!
7. rész: Életünk és a zaj
15.05 „Szeretném, ha vadalmafa lennék”
A fiatal József Attila (FF)
15.25 Mesterségek
Az anyag mesterei
15.58 Műsorismertetés
16.00 Hírek
16.05 Zene-bona
16.45 Házi gondozás, ápolás
V/4. rész: A beteg pszichés gondozása és megfigyelése
16.55 Betűreklám
17.00 Utazások a világ legnagyobb kisvasútjain
Angol rövidfilmsorozat
VI/1. rész: Az alaszkai aranyláz vonata
17.40 Képújság
17.45 Reklám
17.50-19.00 Anyák napja
17.50 Mennyezetig érő fa
A Pécsi Körzeti Stúdió műsora
18.20 Szeretetfészek
19.00 Reklám
19.10 Tévétorna
19.15 Esti mese
Pimpa - Bibi, a hangya
Olasz rajzfilm
19.30 Híradó
20.00 Vers - mindenkinek
Kalász Márton: Örökség
Elmondja: Horváth Sándor
20.05 Fotó ellenfényben
Kínai film
21.30 Áruházak ajánlata
(Reklám)
21.35 „Utas és holdvilág”
Szerb Antal emlékére
22.25 Betűreklám
22.30 Híradó 2.
22.50 Himnusz

MTV 2


17.18 Műsorismertetés
17.20 Képújság
17.25 Angol nyelv
Follow Me!
60. rész: Finale
17.40 Német nyelv
Wilkommen in der DDR
17. rész: Mach mit - bleib fit!
18.00 MAFILM-magazin
18.10 Shakespeare összes művei a BBC feldolgozásában
Othello
Angol film
21.35 Képújság

Tv műsor - 1986. május 3. - Szombat

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Meséről mesére
1. A székely asszony meg az ördög
Magyar rajzfilm
(Magyar népmesék sorozat)
2. Volt egyszer egy csibe
Szovjet bábfilm (ism.)
3. A kakaspapa
NDK rajzfilm (ism.)
4. Ottó király fürdik
Angol rajzfilm
5. A hattyúvá vált lány
Szovjet bábfilm (ism.)
6. Bernát világgá megy
Csehszlovák rajzfilm (ism.)
9.15 Időlabirintus
Angol filmsorozat
VII/5. rész: A konfliktus
9.40 A nagy tó partján
A zánkai úttörőváros
10.15 Hírek
10.20 Sólyom-ének
Nagy László versei és műfordításai (ism.)
10.45 F-eltalált tárgyak
VI. rész: A győztesek (4.)
11.00-11.55 Virágbolygó
Levente Péter és Gryllus Vilmos műsora (ism.)
14.12 Műsorismertetés
14.15 Képújság
14.20 A Közönségszolgálat tájékoztatója
14.25 Sportglóbusz
A sziklákon
Amerikai rövidfilm
14.55 Zenés beszélgetés Farkas Gyulával
15.25 Nézzük együtt - Bogyay Katalinnal
15.50 Betűreklám
15.55 Legyen szerencsénk!
Rózsa György műsora
Vendég: Papp László, háromszoros olimpiai bajnok
16.40 Reklám
16.45 Ritmikus sportgimnasztika nemzetközi verseny
Szerenkénti döntők
Közvetítés Debrecenből, felvételről
Riporter: Vitár Róbert
17.55 Hírek
18.00 Delta
Tudományos híradó
Műsorvezető: Kudlik Júlia
18.25 Reklám
18.40 Tévétorna
18.45 Esti mese
Sebaj Tóbiás és az esernyő
Magyar gyurmafilm
19.00 A HÉT
19.55 Hírek
20.00 Derrick
NSZK bűnügyi filmsorozat
Halál a tóban
21.00 Eurovíziós dalfesztivál
Közvetítés Bergenből
Kb.: 24.00 Hírek
0.05 Himnusz

MTV 2

17.53 Műsorismertetés
17.55 Egy ló, amely nem volt
Lengyel rövidfilm
18.10 Mestersége: színész
Képessy József
18.55 Képújság
19.00 A fejedelem
Tévéjáték Bródy Sándor egyfelvonásosából (ism.)
20.00 Latter asszony leánynevelője
Lengyel film
21.40 Reklám
21.45 Száz híres festmény
Külföldi múzeumok gyűjteményeiből
Sebastiane Ricci: Bethsabé a fürdőben
Angol rövidfilm
21.55 A HÉT
(Az 1-es műsor ismétlése)
22.50 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. május 2. - Péntek

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna (ism.)
8.30 Unser Bildschirm
A Pécsi Körzeti Stúdió német nyelvű nemzetiségi műsora (ism.)
8.50 Cigánykerék
9.25 Hidas Antal: Ficzek úr
Tévéfilm (ism.)
10.35 Sportmúzeum
Sári néni... (ism.)
10.55 Gisela May és vendégei
NDK zenés film (ism.)
11.55 Képújság
16.02 Műsorismertetés
16.05 Hírek
16.10 Betűreklám
16.15 J. Brahms: Négy dal női karra, két kürtre és hárfára
Op. 17.
16.35 Három nap tévéműsora
16.40 A győzelem stratégiája
Szovjet dokumentumfilm-sorozat
XV/14. rész: Irány Berlin (I. fejezet)
17.50 Képújság
17.55 Reklám
18.00 Ablak
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
Műsorvezető: Feledy Péter
19.00 Reklám
19.10 Tévétorna
19.15 Esti mese
Történetek Kalandfalváról - Hogyan rajzottak a polgármester méhei?
Csehszlovák rajzfilm
19.30 Híradó
20.00 Út a döntőig...
Összeállítás a KEK-döntőbe jutott csapatokról
Riporter: Gulyás László
20.10 Labdarúgó KEK-döntő
Közvetítés Lyonból
Riporter: Gulyás László
A szünetben: Reklám
22.00 A bőség zavara
Angol dokumentumfilm
22.45 Nézze meg az ember (Reklám)
23.00 Meghökkentő mesék
Angol tévéfilmsorozat
Karácsonyra megjövünk
23.25 Híradó 3.
23.35 Himnusz

MTV 2


17.58 Műsorismertetés
18.00 Tau bácsi
Csehszlovák-NSZK-osztrák filmsorozat
XX/13. rész: Tau bácsi és az ezer varázslat (ism.)
18.35 Képújság
18.40 Simone de Beauvoir
Angol portréfilm
19.30 A modrai kék kerámia
Csehszlovák kisfilm (ism.)
20.00 Zenebutik
Újdonságok, régiségek különlegességek, aktualitások, művészek és művek zeneközelben
Juhász Előd műsora (ism.)
21.00 Híradó 2.
21.20 Balett-tükör
Műsorvezető: Bakonyi Péter
22.05 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2019. január 12., szombat

Tv műsor - 1986. április 30. - Szerda

MTV 1


8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna
9.00-9.50 Iskolatévé
Fizika
(ált. isk 8. oszt.)
Hang és kép továbbítása, rögzítése
9.25 Angol nyelv
Follow Me!
26. rész: What’s the date?
9.40 Fizikai kísérletek III.
Részecskés hullámmodell
9.50 Delta
Tudományos híradó (ism.)
10.15 Történetek a kiskertekről
NDK tévéfilmsorozat
VII/6. rész: A bizalom jólesik
11.15 „Ami a szívemen, a számon”
Behár György szerzői estje (ism.)
12.00 Képújság
16.22 Műsorismertetés
16.25 Hírek
16.30 Aki mer, az nyer!
Matematikavetélkedő az ált. isk. 5-6. osztályos tanulóinak
Műsorvezető: Antal Imre
17.05 Mi és a számítógép
Számítógépkedvelők magazinja
Műsorvezető: Kiss Donát
17.30 Képújság
17.35 Reklám
17.40 Májusfa-állítás
Rövidfilm
17.45 A világ tetején
Angol dokumentumifilm-sorozat
IV/2. rész: A Tszultrim-család
18.35 A Közönségszolgálat tájékoztatója
18.40 Reklám
18.55 Tévétorna
19.00 Esti mese
Varázsceruza - Róka az út mellett
Lengyel rajzfilm
19.10 Ünnepi köszöntő
Elmondja: Baranyai Tibor, a SZOT főtitkára
19.30 Híradó
20.00 A híd túl messze van
Angol-amerikai film (1977)
I-II. rész
22.50 Betűreklám
22.55 Híradó 3.
23.05 Himnusz

MTV 2


15.58 Műsorismertetés
16.00 Képújság
16.05 Ifjú Oroszország
Szovjet tévéfilmsorozat
IX/5. rész: Épüljön erőd!
17.15 Unser Bildschirm
A Pécsi Körzeti Stúdió német nyelvű nemzetiségi műsora
17.35 Sorstársak
A Pécsi Körzeti Stúdió rehabilitációs magazinja
17.55 Ferencváros-Vasas
MNK-döntő labdarúgó-mérkőzés
Közvetítés a Népstadionból
Riporter: Vitray Tamás
A szünetben: Reklám
19.45 Oman, oázis a kard alatt
NSZK rövidfilm
20.00 Rókaketrec
Lengyel rajzfilm
20.30 Mutató
A Belpolitikai Főszerkesztőség gazdasági szemléje
21.10 Egészségünkért!
Az Országos Egészségnevelési Intézet tájékoztatója az idős emberek egészséges életmódjáról
21.20 Híradó 2.
21.40 A rövidfilmstúdiók műhelyéből
Híradó- és Dokumentumfilm-stúdió
1. Egy nyelven
2. Fészkek
3. Rock ’85
22.45 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. április 29. - Kedd

MTV 1


8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna (ism.)
9.00-9.45 Iskolatévé
9.00 Környezetismeret
(ált. isk. 1. oszt.)
Csacsifogat
9.25 Magyar nyelv
Szórakaténusz
(ált. isk. 2. oszt.)
Pörgetjük a pörgettyűt
(Kiejtés, írás)
9.35 Éneklő ifjúság
Viva la musical
Virágom, haj, virágom
9.45 Mozart: D-dúr Haffner szimfónia
NSZK film (ism.)
10.10 A Maurizius-ügy
NSZK tévéfilmsorozat
V/5. rész (ism.)
11.20 Képújság
16.05-17.10 Iskolatévé
16.05 Játék műalkotásokkal
Állatsereglet
16.30 Csalimese
(Az alsótagozatos magyar irodalomhoz)
16.40 Kamera
Kortárs filmművészet: Ny. Mihalkov
(Film- és tévéesztétikai műsor középiskolásoknak)
17.13 Műsorismertetés
17.15 Hírek
17.20 Három nap tévéműsora
17.25 Sorstársak
A Pécsi Körzeti Stúdió rehabilitációs magazinja
17.45 Betűreklám
17.50 Természetbarát
A Telesport turisztikai magazinja
Szerkesztő-műsorvezető: Vitár Róbert
18.10 Csali
Horgásztízperc
Szerkesztő-műsorvezető: Dávid Sándor
18.20 Reklám
18.25 Iparvilág
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
18.45 Képújság
18.50 Mini-Stúdió ’86
18.55 Reklám
19.10 Tévétorna
19.15 Esti mese
Mekk mester - Kinek lesz melege?
Magyar bábfilm
19.30 Híradó
20.00 Vercors: Farkascsapda
Tévéfilm
20.50 Betűreklám
20.55 Stúdió ’86
A Televízió kulturális hetilapja
Szerkesztő-műsorvezető: Baló György
21.55 Unokáink is látni fogják - de hogy látja Ön, Csonka Pál?
Szerkesztő-műsorvezető: Osskó Judit
22.35 Híradó 3.
22.45 Himnusz

MTV 2


18.13 Műsorismertetés
18.15 Képújság
18.20 Régi holland mesterségek
A hegedűkészítő
Holland rövidfilm
18.30 Körzeti adások
Budapest, Pécs, Szeged
19.35 Erdei séta
Amerikai kisfilm (ism.)
20.00 Gondolkodó
Tudományos magazin
Műsorvezető: Pálfy István
20.40 Junkang barlang templomai
Kínai kisfilm (ism.)
21.00 Híradó 2.
21.20 Reklám
21.25 Tv-Basic tanfolyam
XV1/13. rész: Grafikai lehetőségek (ism.)
21.55 Táncművészet világnapja
25 éves a Pécsi Balett
22.35 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2019. január 11., péntek

Tv műsor - 1986. április 28. - Hétfő

MTV 1


12.23 Műsorismertetés
12.25 Jégkorong VB
Közvetítés Moszkvából
Riporter: Knézy Jenő
15.00 Hírek
15.05 Szovjet táncegyüttesek fesztiválja
Amerikai film
15.55 Jégkorong VB
Közvetítés Moszkvából
Riporter: Knézy Jenő
A II. szünetben: Reklám
18.30 Martyn Ferenc
1809-1986
Portréfilm (ism.)
18.55 Reklám
19.10 Tévétorna
19.15 Esti mese
A nagymama születésnapjára (FF)
Román rajzfilm
19.30 Híradó
20.00 Együttélés
Magyar dokumentumfilm (1982)
21.25 A hét műtárgya
Munkácsy Mihály: Tájkép alkonyatkor
(Magyar Nemzeti Galéria)
21.30 Betűreklám
21.35 Zene, zene, zene
Műsorvezető: Antal Imre
22.25 Híradó 3.
22.35 Himnusz

MTV 2


19.53 Műsorismertetés
19.55 Képújság
20.00 Élősegély, Budapest
Részletek az 1985 XII. 26 és 28-i élősegély koncertből
21.10 Híradó 2.
21.30 Fogózz, bikfic!
Brazil film
(16 éven felülieknek!)
23.15 Képújság

Tv műsor - 1986. április 27. - Vasárnap

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna (ism.)
8.30 Óvodások filmműsora
1. Ottó király mosogat
Angol rajzfilm
2. Egyszer reggel
Szovjet rajzfilm (ism.)
3. Bernát, az ugróbajnok
Csehszlovák rajzfilm (ism.)
8.50 Lenko
Bolgár film
II/2. rész (ism.)
10.00 F-eltalált tárgyak
V. rész: A győztesek 3.
10.15 Időlabirintus
Angol filmsorozat
VII/4. rész: Masrur
10.40 Hírek
10.45-11.45 Kapcsoljuk a sziráki Kastély szállodát
Zenebutik
Újdonságok, régiségek, különlegességek, aktualitások, művészek és művek - zeneközelben
Juhász Előd műsora
14.32 Műsorismertetés
14.35 Képújság
14.40 A Közönségszolgálat tájékoztatója
14.45 Vasárnapi muzsika
A Televízió nyilvános felvétele a MOM Szakasits Árpád Művelődési Központjában
Műsorvezető: Horotbágyi Judit
15.35 Reklám
15.40 Nézzük együtt - Vértessy Péterrel
16.05 Reklám
16.15 Elmebajnokság
Egri János műsora
17.00 A Századunk- sorozat gyűjteményéből
Mergele doktor énekel
17.55 Hírek
18.00 Delta
Tudományos híradó
Műsorvezető: Kudlik Júlia
18.25 Reklám
18.40 Tévétorna
18.45 Esti mese
Pimpa - A vidámparkban
Olasz rajzfilm
19.00 A HÉT
20.00 Hírek
20.05 A Maurizius-ügy
NSZK tévéfilmsorozat
V/5. rész
21.15 Áruházak ajánlata (Reklám)
21.20 Telesport
Vezető riporter: Komlósi Gábor
- Sporthírek
- Nemzetközi motocross-verseny
Közvetítés Piliscsévről, felvételről
Riporter: Gyulai István
22.30 Hírek
22.35 Himnusz

MTV 2


15.43 Műsorismertetés
15.45 Képújság
15.50 Etűdök gépzongorára
Szovjet film
17.30 Forma I.
San Marino Nagydíj
Közvetítés Imolából, felvételről
Riporter: Dávid Sándor
19.05 Képújság
19.10 Déry Tibor: A téglafal mögött
A Magyar Televízió és a MAFILM Dialóg Stúdiójának filmje (ism.)
20.05 Mega-rock koncert
21.05 Guernica
Francia rövidfilm (FF)
21.20 „Odüsszeusz bolyongásai”
Devecseri Gábor
22.20 A HÉT (ism.)
23.20 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2019. január 10., csütörtök

Tv műsor - 1986. április 26. - Szombat

MTV 1


8.13 Műsorismertetés
8.15 Tévétorna
8.20 Nasa Obrazovka
A Szegedi Körzeti Stúdió szlovák nyelvű nemzetiségi műsora (ism.)
8.40 Csak gyerekeknek!
1. A kőolajcsepp
Román rajzfilm
2. Elefantázia
Francia rajzfilmsorozat
XVI/10. rész
3. Mindent tudni akarok
Szovjet kisfilm
4. Cirkusz
Bolgár rajzfilm (ism.)
5. Elefantázia
Francia rajzfilmsorozat
XVI/11. rész (ism.)
6. Ördög és a paraszt
Lengyel rajzfilm (ism.)
9.20 Hegyi indiánok
Rövidfilm
9.40 Reklám
9.50 Nagy sivatagok
Henri de Turenne sorozata
VI/3. rész: Az elfelejtett sivatag (ism.)
10.40 A Maurizius-ügy
NSZK tévéfilmsorozat
V/4. rész (ism.)
11.45 Pulzus
Könnyű, zenei panoráma (ism.)
12.50 Képújság
12.55 Jégkorong világbajnokság
Döntő
Közvetítés Moszkvából
Riporter: Knézy Jenő
Az I. és II. szünetben: Reklám
15.15 Idesüss!
Ajánlóműsor gyerekeknek
Májusi műsorok
15.40 Breki és a többiek
Angol film
Vendégművész: Beverly Sills (ism.)
16.05 Arany Prága
Csehszlovák rövidfilm (ism.)
16.15 Házi gondozásápolás
V/3. rész: Néhány mindennapi tennivaló
16.35 Hírek
16.40 Könyvek a kamera előtt
17.15 Az Afganisztáni Demokratikus Köztársaság nemzeti ünnepén
17.35 Teleráma
Műsorvezető: Vitray Tamás
18.15 Reklám
18.20 Találkozások a Sarkvidéken
Szovjet dokumentumfilm
18.50 Képújság
18.55 Reklám
19.10 Tévétorna
19.15 Esti mese
Sebaj Tóbiás a vonathoz siet
Magyar gyurmafilm
19.30 Híradó
20.00 Vers mindenkinek
Ady Endre: Szent Margit legendája
Elmondja: Kútvölgyi Erzsébet
20.05 Már nem félek a napfénytől
Francia film (Felújítás - 1971)
(16 éven felüliéknek!)
21.30 A hét műtárgya
Iványi Grünwald Béla: Völgyiben
(Magyar Nemzeti Galéria)
21.35 Figurák a táblán
Angol film (Feliratos - 1970)
23.20 Híradó 3.
23.30 Himnusz

MTV 2


10.53 Műsorismertetés
10.55-12.15 Debreceni MVSC-SC Leipzig
IHF-kupa női kézilabda döntő
Közvetítés Debrecenből
Riporter: Komlósi Gábor
15.43 Műsorismertetés
15.45 Képújság
15.50 MAFILM-magazin
16.00 Német nyelv
Willkommen in der DDR
16. rész: Jugendweihe
16.25 Jégkorong világbajnokság
Döntő
Közvetítés Moszkvából
Riporter: Knézy Jenő
Az I. és II. szünetben: Reklám
18.45 Angol nyelv
Follow Me!
59. rész: Classical or modern?
19.00 Rockkoncertek
22.00 Híradó 2.
22.20 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. április 25. - Péntek

MTV 1


8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna (ism.)
9.00-9.40 Iskolatévé
9.00 Kémia
(ált. isk. 8. oszt.)
4. rész: Nitrátos vizek és lidércfény
(A foszfor módosulatai és a salétromsav)
9.20 Magyar irodalom
(ált isk. alsótagozat)
Kormos István: A muzsikás kismalac
9.40 NYUGDÍJAS DÉLELŐTT
Műsorvezető: Baleczky Annamária
Kb.: 10.15 A Maurizius-ügy
NSZK tévéfilmsorozat
V/3. rész (ism.)
Kb.: 11.20 Magyarországi néptáncok
Kalocsavidék táncai (ism.)
Kb.: 11.35 Képújság
15.00-15.55 Iskolatévé
15.00 Még megmenthető!
6. rész: Hulladékaink
15.15 Magyar irodalom
(ált isk. 7. oszt.)
A walesi bárdok (FF)
15.30 Mesterségek
V/2. rész: A fém mesterei
15.58 Műsorismertetés
16.00 Hírek
16.05 A győzelem stratégiája
Szovjet dokumentumfilm-sorozat
XV/13. rész: Európa felszabadítása (II. fejezet)
17.10 Képújság
17.15 Egy szó mint száz!
Nyelvi fejtörőjáték
Egri János műsora
17.50 Három nap tévéműsora
17.55 Reklám
18.00 Ablak
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
Műsorvezető: Déri János
19.00 Reklám
19.10 Tévétorna
19.15 Esti mese
Történetek Kalandfalváról - Miként vadászott a teszi-veszi a falu főterén a kalapjára?
Csehszlovák rajzfilm
19.30 Híradó
20.00 A Maurizius-ügy
NSZK tévéfilmsorozat
V/4. rész
21.10 Telefere
Vitray Tamás műsora
22.20 Dalok, táncok a Szovjetunióból
Kira Anyenkova műsora
22.30 A szép kurtizán
NDK film
(18 éven felülieknek!)
23.40 Híradó 3.
23.50 Himnusz

MTV 2


17.38 Műsorismertetés
17.40 Képújság
17.45 Tau bácsi
Csehszlovák-NSZK-osztrák filmsorozat
XX/12. rész: Tau bácsi kerestetik (ism.)
18.15 Péntek esti randevú
Húsz éves az Ifjúsági Magazin
Műsorvezető: Déri János
19.15 Kaustinesi emlékek
Finn zenés film (ism.)
20.00 Berzsenyi szavaival...
Közvetítés Celldömölkről, az Országos Berzsenyi Dániel vers- és prózamondó verseny záróünnepélyéről
20.50 Úszó szigetek
Román kisfilm (ism. - feliratos)
21.00 Híradó 2.
21.20 Albert Camus: A bukás
Tévéfilm
22.30 Száz híres festmény
Külföldi múzeumok gyűjteményeiből
Hieronymus Bosch: A földi gyönyörök kertje
Angol rövidfilm
22.40 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2019. január 9., szerda

Tv műsor - 1986. április 24. - Csütörtök

MTV 1


8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna (ism.)
9.00-10.00 Iskolatévé
9.00 Osztályfőnöki óra
(ált isk. 3-4. oszt.)
Csupajóvár
9.30 Orosz nyelv
(középiskolásoknak)
A művészetek városa
9.50 Fizikai kísérletek II. (FF)
Áramlási jelenségek
10.00 Rahmanyinov: fisz-moll zongoraverseny
NSZK film (ism.)
10.30 Utószinkron
Szovjet film (1982 - ism.)
11.55-12.20 Iskolatévé
Osztályfőnöki óra
(ált. isk. 7-8. oszt. és középisk. I. osztályosainak)
A kamaszkor küszöbén II.
Felnőttek leszünk
12.20 Képújság
12.53 Műsorismertetés
12.55 Jégkorong világbajnokság
Döntő
Közvetítés Moszkvából
Riporter: Knézy Jenő
15.25-16.20 Iskolatévé
15.25 Szórakaténusz
A fülével figurázik
(Mód- és eszközhatározó)
A 4. osztályos magyar nyelvhez
15.40 Primavera
Képzőművészeti kisfilm
16.00 Nem gyerekjáték!
Osztályfőnöki órákhoz
16.20 Hírek
16.25 „Szív küldi szívnek, szívesen...”
Szirmai-est a Pesti Vigadóban - II. rész
Szerkesztő-műsorvezető: László Zsuzsa
17.10 Dél-Amerika
Vasutak a haladásért
NSZK dokumentumfilm
17.50 Képújság
17.55 Reklám
18.00 Szent György
Néprajzi műhely (FF)
18.05 Pulzus
Könnyű, zenei panoráma
Szerkesztő-műsorvezető: Módos Péter
18.55 Reklám
19.10 Tévétorna
19.15 Esti mese
Mikrobi - Jó egy kis dividon a háznál
Magyar rajzfilm
19.30 Híradó
20.00 Szeszélyes évszakok
Szórakoztató magazin
Műsorvezető: Antal Imre
21.20 Hírháttér
Nézetek, vélemények közérdekű kérdésekről
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
22.15 A Tv-Galériája
Pápai Lívia gobelinművész
22.45 Híradó 3.
22.55 Himnusz

MTV 2


15.48 Műsorismertetés
15.50 Kuckó (ism.)
16.20 Telesport
Műsorvezető: Gulyás László
- Jégkorong világbajnokság
Döntő
Közvetítés Moszkvából
Riporter: Knézy Jenő
Kb.: 18.50 Képújság
18.55 Sok szerencsét!
Svédi tévéfilmsorozat
IV/3. rész (ism.)
19.50 J. S. Bach: Kilenc korálelő játék
NDK film
20.00 „Én a szerencse lánya vagyok”
Karig Sára - József Attila-díj 1986.
20.40 Scott Joplin ragtime-jai
Lengyel zenés film
21.00 Híradó 2.
21.20 Sok szerencsét!
Svéd tévéfilmsorozat
IV/4. rész
22.20 Tv-Basic tanfolyam
XVI/12. rész: Játékprogramok (ism.)
22.50 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. április 23. - Szerda

MTV 1


8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna (ism.)
9.00-9.50 Iskolatévé
9.00 Fizika
(ált isik. 8. oszt.)
Az. elektromos energia átvitele (FF)
9.25 Angol nyelv
Follow Me!
25. rész: Where is it?
9.40 Fizikai kísérletek III.
Vezetési jelenségek
9.50 Delta
Tudományos híradó (ism.)
10.15 Történetek a kiskertekből
NDK tévéfilmsorozat
VII/4. rész: Hétvégi látogatások
11.10 „A Bokréta”
Dokumentumfilm a magyar néptáncmozgalom 50 évéről
A Szegedi Körzeti Stúdió műsora
11.55 Képújság
15.25-16.25 Iskolatévé
15.25 Érettségizőknek
„Jelentem versben mesémet”
(Egy Balassi-vers elemzéséhez)
16.10 Nefelejcs
Irodalom kisiskolásoknak
16.28 Műsorismertetés
16.30 Hírek
16.35 Pergő képek
A Magyar Amatőrfilm és Videó Szövetség műsora
17.15 „E falu szülötte vagyok...”
A Pécsi Körzeti Stúdió műsora
17.45 Egészségünkért!
Az Országos Egészségnevelési Intézet tájékoztatója az idős emberek életmódjáról
17.55 A világ tetején
Angol dokumentumfilm-sorozat
IV/1. rész: Hogyan lehet odajutni?
18.45 Képújság
18.50 A Közönségszolgálat tájékoztatója
18.55 Reklám
19.10 Tévétorna
19.15 Esti mese
A tolvaj szarka
Lengyel rajzfilm
19.30 Híradó
20.00 Az élet ilyen is meg olyan is
NSZK tévéfilm
21.15 Parabola
21.45 Drámaírók műhelyében
Szabó Magda
23.30 Híradó 3.
23.40 Himnusz

MTV 2


17.58 Műsorismertetés
18.00 Képújság
18.05 Ifjú Oroszország
Szovjet tévéfilmsorozat
IX/4. rész: Ami a viharnál is szörnyűbb
19.10 Nasa Obrazovka
A Szegedi Körzeti Stúdió szlovák nyelvű nemzetiségi műsora
19.30 Brahms: Szerelmi dalkeringők (ism.)
20.00 Kockázat
A Külpolitikai Szerkesztőség világgazdasági magazinja
20.30 Szerencsés találkozás
A Natura Szerkesztőség műsora
21.00 Híradó 2.
21.20 Farkasok ideje
Mexikói film (1981)
(14 éven felülieknek!)
23.00 Képújság

2019. január 7., hétfő

Tv műsor - 1986. április 22. - Kedd

MTV 1


8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna (ism.)
9.00-9.45 Iskolatévé
9.00 Fizika
(ált. isk 6. oszt.) (FF)
Hőtágulás
9.30 Környezetismeret
(ált. isk. 3. oszt.)
Mondok neked valamit!
(Kommunikáció)
9.45 Napfény a hinta felett
Csehszlovák tévéfilm (ism.)
11.10 Képújság
15.20-16.10 Iskolatévé
15.20 Játék műalkotásokkal
2. rész: Játékok
15.35 Állatmesék
A medve és a szúnyog
15.50 Élő múzeum
Látogatás a Moszkvai Politechnikai Múzeumban
16.13 Műsorismertetés
16.15 Hírek
16.20 Három nap tévéműsora
16.25 Jégkorong világbajnokság
Csehszlovákia-Kanada mérkőzés
Közvetítés Moszkvából, felvételről
Riporter: Knézy Jenő
17.50 Kiborulni tilos
Angol tévéfilmsorozat
Szeressük egymást
18.15 Képújság
18.20 Reklám
18.25 Agrárvilág
A Belpolitikai főszerkesztőség műsora
Felelős szerkesztő-műsorvezető: Gyökér András és Veress Tibor
18.50 Mini-Stúdió ’86
18.55 Reklám
19.10 Tévétorna
19.15 Esti mese
Mekk mester - Nyúlcipő
Magyar bábfilm
19.30 Híradó
20.00 A Maurizius-ügy
NSZK tévéfilmsorozat
V/3. rész
21.10 Találkozások Leninnel
Irodalmi összeállítás
21.35 Stúdió ’86
A Televízió kulturális hetilapja
Szerkesztő-műsorvezető: Szegvári Katalin
22.35 Híradó 3.
22.45 Himnusz

MTV 2


17.53 Műsorismertetés
17.55 Képújság
18.00 Mi és a számítógép
Számítógépkedvelők magazinja (ism.)
18.30 Körzeti adások
Budapest, Pécs, Szeged
19.35 Lesz orosz porcelán
Szovjet rövidfilm (ism.)
19.50 Rossini: Olasz nő Algírban
Nyitány (ism.)
20.00 Legszemélyesebb közügyeim
Ki is dr. Bihari István?
Portréfilm
Szerkesztő-riporter: Hortobágyi Éva
20.30 A Flairck együttes műsora
Holland zenés film
21.00 Híradó 2.
21.20 Reklám
21.25 Következetes emberek
Ír tévéfilm
22.20 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. április 21. - Hétfő

MTV 1


17.13 Műsorismertetés
17.15 Hírek
17.20 XII. motoros műrepülő VB
17.45 Képújság
17.50 Moliére: Férjek iskolája
Vígjáték (ism.)
18.50 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Egy igazi medvebocs
Szovjet bábfilm
19.25 Híradó
19.40 Lamberto Gardelli hangversenye az Erkel Színházban
A szünetben: 20.20 A kecskeméti városháza
Rövidfilm (ism.)
21.25 Ünnep
Makk Károly és vendégei
22.35 Hírek
22.40 Himnusz

MTV 2


19.33 Műsorismertetés
19.35 Képújság
19.40 Jókai Mór: Szerelem bolondjai
Tévéfilm I-II. rész (ism.)
22.00 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2019. január 6., vasárnap

Tv műsor - 1986. április 20. - Vasárnap

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Óvodások filmműsora
1. Ottó király és a léggömbök
Angol rajzfilm
2. Tari, a krokodil barátja
Szovjet rajzfilm (ism.)
3. Bernát a volán mögött
Csehszlovák rajzfilm
8.50 Lenko
Bolgár film
II/1. rész (ism.)
9.55 F-eltalált tárgyak
IV. rész: A győztesek
2. rész
10.10 Időlabirintus
Angol filmsorozat
VII/3. rész: Robin
10.35 Hírek
10.40 Zeneiskolások gálakoncertje
Közvetítés a Budapest Kongresszusi Központ Bartók terméből, felvételről
11.20-12.25 A Tanár Úr
Egy óra Gáti Józseffel (ism.)
14.22 Műsorismertetés
14.25 Képújság
14.30 A Közönségszolgálat tájékoztatója
14.35 Aki dudás akar lenni...
Fiatalok népzenei műsora
A Monszun együttes
Műsorvezető: Radványi Dorottya
14.55 Reklám
15.00 Frédi, a csempész rendész
Amerikai rajzfilm (felújítás)
16.35 Nézzük együtt - Róbert  Lászlóval
17.00 Reklám
17.10 Kapcsoltam
Társasjáték
Műsorvezető: Rózsa György
17.55 Hírek
18.00 Delta
Tudományos híradó
Műsorvezető: Kudlik Júlia
18.25 Reklám
18.40 Tévétorna
18.45 Esti mese
Pimpa - Téli kirándulás
Olasz rajzfilm
19.00 A HÉT
20.00 Hírek
20.05 Aranyifjú
Tévéfilm
21.30 Áruházak ajánlata
(Reklám)
21.35 Telesport
Vezető riporter: Kopeczky Lajos
- Sporthírek
- Kötöttfogású birkózó EB
Döntők
Közvetítés Athénból, felvételről
Riporter: Dobor Dezső
- Összefoglaló az IBUSZ maratoni versenyről
Riporter: Gulyás László
23.05 Hírek
23.10 Himnusz

MTV 2


16.18 Műsorismertetés
16.20 Képújság
16.25 Jégkorong-világbajnokság
Szovjetunió-Csehszlovákia mérkőzés
Közvetítés Moszkvából
Riporter: Knézy Jenő
Az I. és a II. szünetben: Reklám
18.45 Chester Couklin, a megvesztegethetetlen szerepében
Amerikai burleszkparádé (ism.)
19.00 Képújság
19.05 Bíró Lajos: Csodadoktor
Vígjáték (ism. - FF)
20.05 Száz híres festmény
Külföldi múzeumok gyűjteményeiből
Angol rövidfilm
Giovanni Bellini: Krisztus az olajfák hegyén
20.15 Múltunk jövője
20.35 Töredék fiaimnak
Portré Hanák Péter történészről (FF)
21.25 Balett-tükör
Műsorvezető: Bakonyi Péter
22.10 A HÉT
(Az 1. műsor ismétlése)
23.10 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. április 19. - Szombat

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Ecranul Nostru
A Szegedi Körzeti Stúdió román nyelvű nemzetiségi műsora (ism.)
8.50 Kuckó
Műsorvezető: Kalocsay Miklós
9.20 Lúdas Matyi
Mesejáték két részben
A Miskolci Nemzeti Színház előadása, felvételről (ism.)
11.05 A nagy sivatagok
Henri de Turenne sorozata
VI/2. rész: Az Úr sivatagja (ism.)
11.55 A Maurizius-ügy
NSZK tévéfilmsorozat
V/2. rész (ism.)
13.05 Képújság
15.07 Műsorismertetés
15.10 Házi ápolás, gondozás
V/2. rész: A beteg higiénéje
15.20 Hírek
15.30 Mitiők
Tinirandevú
Műsorvezető: Radványi Dorottya
16.15 Képújság
16.20 Reklám
16.25 Rocambole
Francia-olasz kalandfilm (Felújítás - 1962)
18.10 Objektív
Tényképek a szocialista világról
A Külpolitikai Szerkesztőség műsora
Szerkesztő-műsorvezető: Medveczky László
18.55 Reklám
19.10 Tévétorna
19.15 Esti mese
Sebaj Tóbiás és a táncoslábú fényképezőgép
Magyar gyurmafilm
19.30 Tv-híradó
20.00 Vers - mindenkinek
Nemes Nagy Ágnes: Ekhnaton jegyzetiből
Elmondja: Csomós Mari
20.05 Airport '77
Amerikai film (1977)
21.55 Régi magyar táncmnzsika
Reneszánsz udvari táncok Mátyás király korából
22.00 A madarak szeme
Francia film
(16 éven felülieknek!)
23.20 Tv-híradó 3.
23.30 Himnusz

MTV 2


16.58 Műsorismertetés
17.00 Angol nyelv
Follow Me!
58. rész: I liked everything
17.15 Német nyelv
Wilkommen in der DDR
15. rész: Singt alle mit!
17.35 Képújság
17.40 Az Eiheidzsi
Egy Zen templom élete
18.30 MAFILM-magazin
18.40 Ötletek
19.00 Periszkóp
A Külpolitikai Szerkesztőség katonapolitikai műsora
Szerkesztő-műsorvezető: Kisignácz Ferenc
19.30 Barangolás Csehszlovákiában
Csehszlovák rövidfilm (ism.)
20.00 A Kirov Balett szólistái Budapesten
20.45 Henry Moore grafikái
Angol rövidfilm
21.35 Tv-híradó 2.
21.55 Kötöttfogású birkózó EB
Közvetítés Athénból, felvételről
Riporter: Dobor Dezső
22.45 Képújság

2019. január 4., péntek

Tv műsor - 1986. április 18. - Péntek

MTV 1


8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna (ism.)
9.00-9.50 Iskolatévé
9.00 Kémia
(ált. isk. 8. oszt.)
3. Kénsav a felhőből és gyárból
(A kén tulajdonságai és a kénsav)
9.20 Osztályfőnöki óra
Nem gyerekjáték!
9.40 Fizikai kísérletek I. (FF)
A termodinamika II. főtétele
9.50-kb. 12.25 NYUGDÍJASOK DÉLELŐTTJE
Kb. 10.25 „Thália papnője”
Neményi Lili emlékei
Kb. 11.15 Sólyom László: A bohóc felesége
Tévéfilm (ism. - FF)
Kb. 12.25 Képújság
15.10-16.20 Iskolatévé
15.10 Még megmenthető!
5. rész: Talajunk
15.25 Ujjé, tavasz van!
(Az  alsótagozatos környezetismerethez)
15.50 Mesterségek
A textil mesterei
16.23 Műsorismertetés
16.25 Hírek
16.30 Postafiók 250.
Takács Mária  műsora
16.45 Képújság
16.50 A győzelem stratégiája
Szovjet dokumentumfilm-sorozat
XV/12. rész: Európa felszabadítása
I. fejezet
17.50 Reklám
17.55 Három nap tévéműsora
18.00 Ablak
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
Műsorvezető: Wisinger István
19.00 Reklám
19.10 Tévétorna
19.15 Esti mese
Történetek Kalandfalváról - Hogyan leckéztette meg a vízimanó a fukar vendéglőst?
Csehszlovák rajzfilm
19.30 Tv-híradó
20.00 Villámfénynél
Németh László drámájának tévéváltozata
21.45 A hét műtárgya
Mátyás és Beatrix domborművű arcképei
21.55 Magyarok Bloomingtonban
Riportműsor
I. rész
Szerkesztő-riporter: Vitray Tamás
22.45 Tv-híradó 3.
22.55 Himnusz

MTV 2


18.33 Műsorismertetés
18.35 Képújság
18.40 Tau bácsi
Csehszlovák-osztrák-NSZK filmsorozat
XX/11. rész: Tau bácsi és a taxisofőr (ism.)
19.10-21.00 Jazz-est, Poriban Budapesten és menet közben
1. A Lee Ritenour Fusion Band a „Pori Jazz 1985” fesztiválon
2. Dave Brubeck Budapesten
Részletek a világhírű művész Budapest Sportcsarnokbeli koncertjéből (ism.)
3. Beszélgetés Dave Brubeckkel
Hegyeshalom és Budapest között egy vasúti kupéban
21.00 Tv-híradó 2.
21.20 Utószinkron
Szovjet film (1982)
22.50 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. április 17. - Csütörtök

MTV 1


8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna (ism.)
9.00-10.00 Iskolatévé
9.00 Történelem
(ált. isk. 5. oszt.)
A magyar nép vándorlása és a honfoglalás
9.30 Környezetismeret
(ált. isk. 2. oszt.)
Vizek, vízpartok élővilága
10.00 Zenés portréfilm Udo Jürgensszel
NSZK zenés film (ism.)
10.40 A Maurizius-ügy
NSZK tévéfilmsorozat
V/1. rész (ism.)
11.50-12.15 Iskolatévé
Osztályfőnöki óra
(ált. isk. 7-8. és középisk. 1. osztályosainak)
A kamaszkor küszöbén  I.
(Fiú  vagyok... lány vagyok)
12.15 Képújság
15.15-16.25 Iskolatévé
15.15 Éneklő Ifjúság
Viva la musical
Tavasz
15.25 Kamera
A filmhős
(Film- és tévéesztétikai műsor középiskolásoknak)
15.55 Weöres Sándor: Bóbita
(Az alsótagozatos magyar irodalomhoz)
16.18 Műsorismertetés
16.20 Hírek
16.25 „Szív küldi szívnek, szívesen...”
Szirmai-est a Pesti Vigadóban
I. rész
Szerkesztő-műsorvezető: László Zsuzsa
17.05 Képújság
17.10 Reklám
17.20 Kapcsolatok
Beszélgetés a nézők levelei alapján
17.55 Új Reflektor Magazin
Felelős szerkesztő-műsorvezető: Ilkei Csaba
18.55 Reklám
19.10 Tévétorna
19.15 Esti mese
Mikrobi - A delfinidák
Magyar rajzfilm
19.30 Tv-híradó
20.00 A Maurizius-ügy
NSZK tévéfilmsorozat
V/2. rész
21.10 Panoráma
A Külpolitikai Szerkesztőség világpolitikai magazinja
Műsorvezető-szerkesztő: Benda László
22.10 Színházról néhány percben...
„A” Leonov
Riporter: Benedek Árpád
22.25 Tv-híradó 3.
22.35 Himnusz

MTV 2


17.03 Műsorismertetés
17.05 Játsszunk bábszínházat!
XIII/2. rész: A kéz arca (ism.)
17.30 Pedagógusok fóruma
Biológiatanítás '86
Műsorvezető-riporter: Gyenes Károly
18.05 Képújság
18.10 Sok szerencsét!
Svéd tévéfilmsorozat
IV/2. rész (ism.)
19.05 Telesport
Labdarúgó kupanap
Riporter: Gulyás László
19.30 Smetana: Az eladott menyasszony
Vígopera
21.20 Tv-híradó 2.
21.40 Sok szerencsét!
Svéd tévéfilmsorozat
IV/3. rész
22.35 Képújság

2019. január 3., csütörtök

Tv műsor - 1986. április 16. - Szerda

MTV 1


8.53 Műsorismertetés
8.55 Tévétorna (ism.)
9.00 Iskolatévé
9.00 Fizika
(ált. isk. 8. oszt.) (FF)
Az elektromágneses indukció
9.25 Angol nyelv
Follow Me!
24. rész: How can we get there?
9.40 Éneklő Ifjúság
Viva la musical
Tavasz
9.50 Delta
Tudományos híradó (ism.)
10.15 Történetek a kiskertekről
NDK tévéfilmsorozat
VII/3. rész: Májusi fagyok
11.15 A zongoránál: Nádas Gábor
Beszélgetőpartner: Antal Imre (ism.)
11.45 Képújság
15.05-15.50 Iskolatévé
15.05 Ültess egy fát, nem éltél hiába
Szovjet úttörők a természet védelméért
15.40 Szórakaténusz
Egy, kettő, három, sok
(A számnév)
(A 3. osztályos magyar nyelvhez)
15.53 Műsorismertetés
15.55 Hírek
16.25 Aki mer, az nyer!
Matematikavetélkedő az ált isk. 5-6. osztályosainak
Műsorvezető: Antal Imre
16.35 Vincent van Gogh (1853-1890)
Egy élet képek és levelek tükrében
NSZK kisfilm
17.35 Képújság
17.40 Kiborulni tilos
Angol tévéfilmsorozat
Helyedre, asszony!
18.05 Reklám
18.20 Stevie Woods
NSZK zenés film
18.50 A Közönségszolgálat tájékoztatója
18.55 Reklám
19.10 Tévétorna
19.15 Esti mese
Mekk-mester - Épületes eset
Magyar bábfilm
19.30 Tv-híradó
20.00 Starsky és Hutch
Amerikai bűnügyi tévéfilmsorozat
Menekülés
20.50 Unokáink sem fogják látni
avagy városvédő Pallasz Athéné kezéből időnként ellopják a lándzsát
Ráday Mihály városvédő sorozata
21.30 Kapcsoljuk a Tv II-es stúdióját
Pillanatképek Simándy Józsefről
Műsorvezető-szerkesztő: Juhász Előd
22.20 Tv-híradó 3.
22.30 Himnusz

MTV 2


17.58 Műsorismertetés
18.00 Képújság
18.05 Ifjú Oroszország
Szovjet tévéfilmsorozat
IX/3. rész: Baj hátán baj
19.10 Ecranul Nostru
A Szegedi Körzeti Stúdió román nyelvű nemzetiségi műsora
19.30 Rahmanyinov: fisz-moll zongoraverseny
NSZK film
20.00 Olaszország a természetbúvár szemével
Olasz film
20.45 Nyitott műhely
21.00 Tv-híradó 2.
21.20 Szabadfogású birkózó EB
Döntők
Közvetítés Athénból
Riporter: Dobor Dezső
22.10 Tv-Basic tanfolyam
XVI/11. rész: Tömbök (ism.)
22.40 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek