2019. február 28., csütörtök

Tv műsor - 1986. szeptember 10. - Szerda

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 A barokk világa
Osztrák ismeretterjesztő filmsorozat
VI/2. rész: A csoda igézetében
9.30 Delta
Tudományos híradó (ism.)
9.55 „Szellők szárnyán”
Huszka-est a IV-es stúdióban (ism.)
Műsorvezető: Bács Ferenc
10.50 Képújság
16.10-16.35 Iskolatévé
Nyelvtanárok figyelem! (FF)
Hang és dia segítségével (ism.)
16.38 Műsorismertetés
16.40 Hírek
16.45 Omán - oázis a kard alatt
NSZK dokumentumfilm (ism.)
Állatok a forró homokon
17.20 Hegyek és piramisok
Mexikó
Dokumentumfilm
18.00 Betűreklám
18.05 A nyelv világa
Műsorvezető: Pálfy István
18.45 Képújság
18.50 A Közönségszolgálat tájékoztatója
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Rumcájsz - A napsugár-gyűrű
Csehszlovák rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Önkéntes véradók kérték
Kívánságműsor
Riporter: Csurgay Judit és Gál Jolán
21.35 Betűreklám
21.40 Az Odessza-művelet
22.35 Híradó 3.
22.45 Himnusz

MTV 2


17.38 Műsorismertetés
17.40 Képújság
17.45 Ötletek
Mentsük, mert érdemes!
18.05 A nősülés viszontagságai
Lengyel filmsorozat
X/5. rész: Gyötrődés (ism.)
19.10 Nasa Obrazovka
A Szegedi Körzeti Stúdió szlovák nyelvű nemzetiségi műsora
19.30 Janacek: Szimfonietta
Csehszlovák film (ism.)
20.00 Édeni kertek
Francia rövidfilmsorozat
XIII/9. rész: Romantikus séták
20.25 A nősülés viszontagságai
Lengyel filmsorozat
X/6. rész: A fiúk
21.30 Híradó 2.
21.50 IAAF Mobil Nagydíj
A nemzetközi atlétikai versenysorozat döntője
Közvetítés Rómából
Riporter: Gyulai István és Szalay István
23.00 Képújság

Tv műsor - 1986. szeptember 9. - Kedd

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 A világ tetején
Angol dokumentumfilm-sorozat
IV/1. rész: Hogyan lehet odajutni ? (ism.)
9.20 Telepódium
Kutyakomédia
Bohózat (ism.)
10.30 Képújság
16.05-16.35 Iskolatévé
Nyelvtanárok, figyelem! (FF)
Tanár nélkül (ism.)
16.38 Műsorismertetés
16.40 Hírek
16.45 Három nap tévéműsora
16.50 Vikingek
Angol filmsorozat
X/10. rész: Itt ölték meg Harold királyt (ism.)
17.20 20 a csúcson
A Magyar Televízió slágerlistája (ism.)
17.50 Tévébörze
18.00 A Bolgár Népköztársaság Nemzeti ünnepén
18.20 Képújság
18.25 Iparvilág
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
18.50 Mini-Stúdió ’86
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
A legkisebb Ugrifüles - Tejben-vajban fürdenek
Magyar bábfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Rabszolgasors
Brazil tévéfilmsorozat
XV/2. rész
21.10 Betűreklám
21.15 Stúdió ’86
A Televízió kulturális hetilapja
Főszerkesztő-műsorvezető: Érdi Sándor
22.15 Felkínálom - népgazdasági hasznosításra
Műsorvezető: Pomezanski György
23.05 Híradó 3.

MTV 2


18.28 Műsorismertetés
18.30 Sakk-matt
Beszámoló a Karpov-Kaszparov világbajnoki döntőről
Szerkesztő-műsorvezető: Komlósi Gábor
18.50 Képújság
18.55 Norvégia-Magyarország
Válogatott labdarúgó-mérkőzés
Közvetítés Oslóból
Riporter: Knézy Jenő
A szünetben: Reklám
20.45 Körzeti adások
- Budapest
- Pécs
Pannon krónika
- Szeged
21.50 Reklám
21.55 A mester
Bolgár tévéfilm
23.05 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2019. február 27., szerda

Tv műsor - 1986. augusztus 31. - Vasárnap

MTV 1


8.28 Műsorismertetés
8.30 BÉKENAPOK
(A szombati műsor folytatása)
Műsorvezető: Földvári Géza és Király Edit
8.45 Tévétorna
8.50 Óvodások filmműsora
1. Bernát különös álmai
A kicsi Bernátról
Csehszlovák rajzfilm
2. Kutya, macska és a hűtőszekrény
Lengyel rajzfilm (ism.)
9.05 Nem én voltam
Holland film gyerekeknek
10.50 BÉKENAPOK
Hírek
11.10 Cocuk Senligi
Nemzetközi gyermekfesztivál Ankarában
11.50-12.10 BÉKENAPOK
14.07 Műsorismertetés
14.10 BÉKENAPOK
(Hírek, közlekedési információk, meteorológia)
14.25 Reklám
14.30 Szegény zsebtolvaj
Francia film (ism.)
16.00 BÉKENAPOK
(Benne: - Közönségszolgálat tájékoztatója - Hírek)
16.25 Betűreklám
16.30 Tanévnyitó
Köpeczi Béla művelődési miniszter országos tanévnyitó köszöntője Lentiből, az 1. Sz. Általános Iskolából
16.55 Reklám
17.00 Az én mozim
Fényes Szabolcs műsora
III/2. rész
18.00 Nézzük együtt - Papp Endrével
18.30 Delta
Tudományos híradó
Műsorvezető: Kudlik Júlia
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Pimpa - Árnyjáték
Olasz rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 A HÉT
20.35 Anna Frank naplója
Amerikai film
22.20 Áruházak ajánlata
(Reklám)
22.25 BÉKENAPOK
22.35 Telesport
Műsorvezető: Komlósi Gábor
23.05 Hírek
23.10 Himnusz

MTV 2


15.53 Műsorismertetés
15.55 Képújság
16.00 Atlétikai Európa-bajnokság
Közvetítés Stuttgartból
Riporter: Gyulai István és Szalay István
18.00 Az evés művészete
Francia rövidfilm
18.40 Só Mihály kalandjai
Tévéfilm Szabó Mihály regényéből (ism.)
19.40 Zenebutik - a siófoki Európa Szállodából
Juhász Előd műsora (ism.)
20.40 Polgár András: Töltsön egy estét a Fehér Rózsában
Színmű két részben
Közvetítés a Madách Színház Kamaraszínházból, felvételről
22.25 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. augusztus 30. - Szombat

MTV 1


8.28 Műsorismertetés
8.30 BÉKENAPOK
Műsorvezető: Kudlik Júlia és Szegvári Katalin
Riporter: Déri János, Feledy Péter, Heltai András, Sugár András
8.45 Tévétorna
8.50 Virágbolygó
Levente Péter és Gryllus Vilmos műsora (ism.)
9.40 Teniszsuli
V/3. rész (ism.)
Műsorvezető: Gyulai István
9.55 BÉKENAPOK
10.20 Reklám
10.25 Egymás felé
NDK tévéfilm
11.40-12.00 BÉKENAPOK
(Hírek, információk)
14.42 Műsorismertetés
14.45 BÉKENAPOK
15.05 Idesüss!
Ajánlóműsor gyerekeknek
15.30 Képújság
15.35 Csodálatos állatvilág
Amerikai rövidfilmsorozat
XII/12. rész: A méhek
15.55 Betűreklám
16.00 BÉKENAPOK
16.20 A történet hőse
Dokumentumfilm-sorozat
V/4. rész
17.00 Híradó
17.15 Reklám
17.20 Dianne Warwick
Amerikai zenés film
18.25 Tájak, városok emberek
Svédország - Palme után
18.50 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Sebaj Tóbiás és a léggömb
Magyar gyurmafilm
19.20 Reklám
19.25 BÉKENAPOK
19.30 Híradó 1.
20.00 Vers - mindenkinek
Babits Mihály: Húsvét előtt
Elmondja: Gáti Oszkár
20.05 A következő sikítás
Angol tévéfilm
21.10 BÉKENAPOK
21.30 Zöld csillag
NSZK tévéfilm
23.00 Híradó 3.
23.10 Himnusz

MTV 2


16.23 Műsorismertetés
16.25 Képújság
16.30 MAFILM-magazin
16.40 Híres magyar könyvtárak
A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtára (ism.)
Műsorvezető: Keresztury Dezső akadémikus
17.20 Böngészde
V/2. rész
Műsorvezető: Kuldik Júlia
19.10 Atlétikai Európa-bajnokság
Közvetítés Stuttgartból
Riporter: Gyulai István és Szalay István
20.45 Liszt-művek
1. h-moll szonáta
Előadja: Jandó Jenő
2. Koronázási mise
Közvetítés a Mátyás-templomból, felvételről
22.15 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2019. február 26., kedd

Tv műsor - 1986. augusztus 29. - Péntek

MTV 1


8.43 Műsorismertetés
8.45 Tévétorna
8.50 Szünidei matiné
A nagy állatszelídítő
Szovjet film (ism.)
10.00-kb. 11.55 Nyugdíjasok délelőttje
Szerkesztő-műsorvezető: Agárdi Tamás
Kb. 10.40 Palotai Boris: Reumavalcer
Tévéjáték (ism.)
Kb. 11.25 A zongoránál: Körmendi Vilmos
Beszélgetőtárs: Antal Imre (ism.)
Kb. 11.55 Képújság
16.38 Műsorismertetés
16.40 Hírek
16.45 Három nap tévéműsora
16.50 Hucul lovak nyomában
Csehszlovák rövidfilm
17.10 Vár állott...
I. Budavár
Szerkesztő-műsorvezető: É. Szabó Márta
17.50 Képújság
17.55 Reklám
18.00 Ablak
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
Műsorvezető: Feledy Péter
19.00 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Mese a három kiscicáról - Aki másnak vermet ás
Csehszlovák rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Áfonya, a vagány
Szovjet film (1976)
21.30 Betűreklám
21.35 Zene, zene, zene
Körkép hazánk nyári zenei eseményeiről
Műsorvezető: Antal Imre és Ránki Júlia
22.25 Száz híres festmény
Külföldi múzeumok gyűjteményeiből
Rembrandt: Öregkori önarckép
Angol képzőművészeti kisfilm
22.35 Híradó 2.
22.25 Himnusz

MTV 2


18.03 Műsorismertetés
18.05 Képújság
18.10 Pénteki randevú
- bányászokkal, bányász fiatalokkal
Műsorvezető: Kopeczky Lajos
Riporter: Horváth Péter, Kőszegi Gábor
19.50 Atlétikai Európa-bajnokság
Közvetítés Stuttgartból
Riporter: Gyulai István és Szalay István
22.00 Mutató
A Belpolitikai Főszerkesztőség gazdasági szemléje
22.45 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. augusztus 28. - Csütörtök

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Szünidei matiné
1. A három házépítő
NDK bábfilm (ism.)
2. Mindent tudni akarok
Szovjet kisfilm
3. Csörgősipka
X/9. rész: Egyszer csak... (ism.)
4. Cézár és a detektívek
Csehszlovák játékfilm (ism. - FF)
5. Csörgősipka
X/10. rész: Pillanatok és hangulatok (ism.)
10.10 Egészségünkért!
Az Országos Egészségnevelési Intézet tájékoztatója
Makk Marci itt terem
Már megint vasárnap
10.30 Alfons, a papám
NDK film (1982 - ism.)
11.40 Képújság
17.43 Műsorismertetés
17.45 Hírek
17.50 9-es Stúdió
A Szovjet Televízió külpolitikai vitaműsora
Műsorvezető: Valentyin Zorin
18.15 Képújság
18.20 Tévébörze
18.30 Telesport
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Pom-Pom - Durrbelebumm
Magyar rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Surányi Miklós: A halhatatlan ember
Tévéjáték
21.25 Betűreklám
21.30 Hírháttér
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
Nézetek és vélemények közérdekű kérdésekről
22.20 A TV Galériája
Kecskés Ágnes iparművész
Szerkesztő-riporter: D. Fehér Zsuzsa
22.50 Híradó 3.
23.00 Himnusz

MTV 2


17.23 Műsorismertetés
17.25 Képújság
17.30 Kerek világ
17.45 Tizenkét hónap
Csehszlovák rajzfilm (ism. - FF)
18.00 A nősülés viszontagságai
Lengyel filmsorozat
X/3. rész: Tünemény (ism.)
19.10 Atlétikai Európa-bajnokság
Közvetítés Stuttgartból
Riporter: Gyulai István és Szalay István
Kb. 21.40 Híradó 2.
22.00 A nősülés viszontagságai
Lengyel filmsorozat
X/4. rész: Gyöngédség
23.05 Képújság

2019. február 25., hétfő

Tv műsor - 1986. augusztus 27. - Szerda

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Szünidei matiné
Jules Verne: Sándor Mátyás
Tévéfilmsorozat
VI/6. rész (ism.)
9.30 Delta
Tudományos híradó (ism.)
9.55 Tersánszky Józsi Jenő: Viszontlátásra, drága
Tévéjáték (ism.)
11.30 Képújság
16.48 Műsorismertetés
16.50 Hírek
16.55 Forma-R rénszarvasversenyek
Finn rövidfilm (ism.)
17.20 Akit az ezredes vár
Szovjet film (1981)
18.45 Képújság
18.50 A Közönségszolgálat tájékoztatója
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Rumcájsz - A városkapu
Csehszlovák rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Akciócsoport
Amerikai bűnügyi tévéfilmsorozat
Belbiztonsági ügy
20.55 Betűreklám
21.00 Vásár
Tévéjáték
(14 éven felülieknek!)
22.35 Híradó 3.
22.45 Himnusz

MTV 2


18.03 Műsorismertetés
18.05 Képújság
18.10 Ablak a világra
Dokumentumfilm az európai kulturális fórum alkalmából rendezett könyvkiállításról
18.50 Nas Ekran
A Pécsi Körzeti Stúdió szerbhorvát nyelvű nemzetiségi műsora
19.10 Atlétikai Európa-bajnokság
Közvetítés Stuttgartból
Riporter: Gyulai István és Szalay István
21.30 Híradó 2.
21.50 Reklám
21.55 Édeni kertek
Francia rövidfilmsorozat
XIII/7. rész: Angol kertek a természetben
22.20 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. augusztus 26. - Kedd

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Szünidei matiné
A repülő szélmalom
NDK bábfilm
9.50 Az élet kalandja
Francia filmsorozat
V/4. rész: A szigetek madárvilága (ism.)
10.40 Korok és bútorok
VI/5. rész: a XIX. század (ism. - FF)
VI/6. rész: A XX. század (ism. - FF)
11.30 Képújság
16.43 Műsorismertetés
16.45 Hírek
16.50 Három nap tévéműsora
16.55 Fejedelmi sír a Jangce völgyében
Kínai rövidfilm (ism.)
17.25 Képújság
17.30 Vikingek
Angol filmsorozat
X/8. rész: Utolsó állomás (ism.)
18.00 Betűreklám
18.05 Természetbarát
A Telesport turisztikai magazinja
Szerkesztő-műsorvezető: Vitár Róbert
18.25 Csali
Horgásztízperc
Szerkesztő-műsorvezető: Dávid Sándor
18.35 Iparvilág
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
Szerkesztő-műsorvezető: Hortobágyi Éva
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
A legkisebb Ugrifüles - Rokonlátogatás
Magyar bábfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Tűtorony
Kanadai film
21.30 Betűreklám
21.35 Színházról néhány percben
Palics-fürdői emlék
21.45 A hét műtárgya
Két görög filozófusportré
(Szépművészeti Múzeum)
21.50 Hogy alkothatok...
Dokumentumfilm
22.10 Híradó 2.
22.30 Himnusz

MTV 2


18.08 Műsorismertetés
18.10 Képújság
18.15 Egészségünkért
Az Országos Egészségnevelési Intézet tájékoztatója
Mozgás gyerekek!
A mozgás szépségéről, a testedzésről
18.30 Körzeti adások
- Budapest
- Pécs
- Szeged
19.35 Tranzit
Finn balettfilm
19.50 Atlétikai Európa-bajnokság
Közvetítés Stuttgartból
Riporter: Gyulai István és Szalay István
kb. 21.25 Periszkóp
A külpolitikai szerkesztőség katonapolitikai műsora
22.20 Képújság

2019. február 24., vasárnap

Tv műsor - 1986. augusztus 24. - Vasárnap

MTV 1


8.28 Műsorismertetés
8.30 Tévétorna
8.35 Óvodások filmműsora
1. Bernát különös álmai
A kincskeresésről
Csehszlovák rajzfilm
2. Kutya, macska és az autó
Lengyel rajzfilm (ism.)
8.50 A hét varázsdoboz
Mesejáték (ism.)
9.45 Csepü, lapu, gongyola
Vidám vetélkedő gyerekeknek
II. középdöntő
Műsorvezető: Déri János
10.30 Hírek
10.35 Igor Sztravinszkij
Angol dokumentumfilm
III/3. rész (ism.)
11.30 Kapcsoljuk a siófoki Európa Szállodát
Zenebutik
Ötvenedik adás
15.22 Műsorismertetés
15.25 Képújság
15.30 A Közönségszolgálat tájékoztatója
15.35 Reklám
15.40 Csak azért is te legyél az apukám!
Jugoszláv film
17.05 Reklám
17.10 Nézzük együtt - Csurgay Judittal
17.35 Betűreklám
17.40 Kapcsoltam
Társasjáték
Műsorvezető: Rózsa György
18.25 Hírek
18.30 Delta
Tudományos híradó
Műsorvezető: Kudlik Júlia
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Pimpa - Ömlik a víz
Olasz rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 A HÉT
20.35 Hol vannak a gyerekeim?
Amerikai tévéfilm
22.05 Áruházak ajánlata (Reklám)
22.10 Telesport
Műsorvezető: Vitár Róbert
22.40 Hírek
22.45 Himnusz

MTV 2


18.38 Műsorismertetés
18.40 Képújság
18.45 Galoppverseny
Közvetítés a Dobi István úti pályáról, felvételről
Riporter: Dávid Sándor és Sivó Róbert
19.35 Egy énekes álmai
NSZK film
20.35 Máglyák Firenzében
Tévéfilm (FF - ism.)
21.40 Száz híres festmény
Külföldi múzeumok gyűjteményeiből
Henri Matisse: Fürdőzők a folyóparton
Angol rövidfilm
21.50 Halál a zsarnokra
Angol film
22.40 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. augusztus 23. - Szombat

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Unser Bildschirm
A Pécsi Körzeti Stúdió német nyelvű nemzetiségi műsora (ism.)
8.50 Teniszsuli
V/2. rész (ism.)
Műsorvezető: Gyulai István
9.05 Skatulyácska királykisasszony
Mesejáték (ism.)
10.30 Ékszerrablás fényes nappal
Szovjet bűnügyi film (ism.)
11.55 Sárga tengeralattjáró
Popzenei magazin
12.45 Képújság
14.22 Műsorismertetés
14.25 Betűreklám
14.30 Sportglóbusz
Lódobogás
Amerikai rövidfilm
14.55 Képújság
15.00 Reklám
15.05 Legyél az apukám!
Jugoszláv film (ism.)
16.25 A történet hőse
Dokumentumfilm-sorozat
V/3. rész
17.00 Híradó
17.15 A Román Szocialista Köztársaság nemzeti ünnepén
17.35 Mitiők
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
18.30 Csodálatos állatvilág
Amerikai rövidfilmsorozat
XII/11. rész: Az indiai orrszarvú
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Sebaj Tóbiás és a gödör
Magyar gyurmafilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó 1.
20.00 Vers - mindenkinek
Sinka István: A Göncöl utasa
Elmondja: Ambrus András
20.05 A marseilles-i szerződés
Angol-francia bűnügyi film (1974)
(14 éven felülieknek!)
21.30 Láttad-e már Budapestet...?
Zenés randevú a fővárossal
22.10 Kovács András-sorozat
Ideiglenes paradicsom
Magyar film (1981)
23.40 Híradó 2.
23.50 Himnusz

MTV 2


16.48 Műsorismertetés
16.50 Képújság
16.55 MAFILM-magazin
17.05 Híres magyar könyvtárak
A Keszthelyi Helikon Könyvtár (ism.)
Műsorvezető: Keresztury Dezső akadémikus
17.55 Úszó Világbajnokság
Közvetítés Madridból
Riporter: Knézy Jenő
20.15 Két oroszlán közt
Illés Endre szerzői estje (ism. - FF)
21.50 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2019. február 23., szombat

Tv műsor - 1986. augusztus 22. - Péntek

MTV 1


8.28 Műsorismertetés
8.30 Tévétorna
8.35 Szünidei matiné
Vasárnapi gyerek
NDK film (ism.)
10.00- kb. 12.00 NYUGDÍJASOK DÉLELŐTTJE
Műsorvezető: Hajas Ilona
Kb.: 10.30 Feleki Kamill és vendégei
V/4-5. rész: Komikusok arcképcsarnoka 2-3. (ism.)
Kb.: 12.00 Képújság
16.18 Műsorismertetés
16.20 Hírek
16.25 Három nap tévéműsora
16.30 Belgrád
A változások kora
Jugoszláv rövidfilm
16.55 Betűreklám
17.00 Minden lében két kanál
Angol bűnügyi tévéfilmsorozat
A vidéki kastély
17.50 Képújság
17.55 Reklám
18.00 Ablak
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
Műsorvezető: Déri János
19.00 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Mese a három kiscicáról - Nyak- és fülvásár
Csehszlovák rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Klasszikusok pop-ritmusban
20.30 Siratóének
Az 50 éve megölt Federico Garcia Lorca emlékére
21.10 Betűreklám
21.15 Egy hétvége Bécsben
Szórakoztató magazin
Műsorvezető: Heltai András és Ferkai Tamás
22.20 Híradó 3.
22.30 Himnusz

MTV 2


18.23 Műsorismertetés
18.25 Képújság
18.40 Puccini: Pillangókisasszony
NSZK operafilm
(Feliratos!)
21.10 Híradó
21.30 Úszó és Vízilabda Világbajnokság
Közvetítés Madridból, felvételről
Riporter: Knézy Jenő
22.55 Képújság

Tv műsor - 1986. augusztus 21. - Csütörtök

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Szünidei matiné
1. Aranyvadász
Lengyel rajzfilm (FF)
2. Csörgősipka
X/8. rész: Most! (ism.)
3. Vitya, Mása és a tengerészgyalogság
Szovjet film (ism.)
4. Szervusz, Szergej
VIII/8. rész (ism.)
10.30 Jackson út
Francia tévéfilmsorozat
III/3. rész (ism.)
11.55 Képújság
16.32 Műsorismertetés
16.35 Hírek
16.40 Bronx a tűzvészek után
Angol dokumentumfilm (ism.)
17.20 Egészségünkért!
Az Országos Egészségnevelési Intézet tájékoztatója
17.35 Sárga tengeralattjáró
Popzenei magazin
Műsorvezető: Liener Márta és Kristóf Gábor
18.25 Képújság
18.30 Telesport
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Pom Pom - Az ásító sárkány
Magyar rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Oppenheimer
Angol tévéfilmsorozat
VII/7. rész
21.15 Betűreklám
21.20 Panoráma
A Külpolitikai Szerkesztőség világpolitikai magazinja
Műsorvezető-szerkesztő: Sugár András
22.20 „A kenyér itt kezdődik”
Riport-dokumentumfilm
23.10 Híradó 3.
23.20 Himnusz

MTV 2


17.08 Műsorismertetés
17.10 Képújság
17.15 Játsszunk bábszínházat!
XIII/11. rész: Milyen mesét szeretek? (ism.)
17.55 A nősülés viszontagságai
Lengyel filmsorozat
X/2. rész: Lusia (ism.)
18.50 Sorstársak
A Pécsi Körzeti Stúdió rehabilitációs magazinja (ism.)
19.10 Unser Bildschirm
A Pécsi Körzeti Stúdió német nyelvű nemzetiségi műsora
19.30 Elbeszélés Konsztantyin Petrovics Ivanovról
Szovjet kisfilm (ism.)
20.00 Kockázat
A Külpolitikai Szerkesztőség világgazdasági magazinja
20.30 A nősülés viszontagságai
Lengyel filmsorozat
X/3. rész: Tünemény
21.40 Híradó 2.
22.00 Úszó és Vízilabda Világbajnokság
Közvetítés Madridból
Riporter: Knézy Jenő
23.30 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2019. február 22., péntek

Tv műsor - 1986. augusztus 20. - Szerda

MTV 1


8.28 Műsorismertetés
8.30 Tévétorna
8.35 Cigánykerék
9.05 Jules Verne: Sándor Mátyás
Tévéfilmsorozat
VI/5. rész
10.00 Tisztavatás
Helyszíni közvetítés a Kossuth Lajos térről
Szerkesztő-riporter: Agárdi Tamás
Riporter: Kovalik Károly
10.30 Úttörő népzenei és néptáncgála
Közvetítés az Erkel Színházból, felvételről
11.30 Budapesti honvédelmi nap
Közvetítés a vízi és légi bemutatóról
Riporter: Feledy Péter és Nagy György
13.00 Képújság
16.28 Műsorismertetés
16.30 Hírek
16.35 Szól a nóta
Műsorvezető: Hollay Bertalan
17.00 Testvérmúzsák
A Kincskereső televíziós különkiadása
A szegedi stúdió műsora
Műsorvezető: Hegyi Füstös László
17.20 Fekete Tulipán
Francia-olasz-spanyol kalandfilm (ism. - 1963)
19.05 Képújság
19.10 Tévétorna
19.15 Esti mese
Magyar népmesék - Zöld Péter
Magyar rajzfilm
19.30 Híradó 1.
20.00 Zsolt Béla: Tizenötezer pengő jutalom
Tévéjáték
21.10 A hét műtárgya
Mükénéi terrakották
(Szépművészeti Múzeum)
21.15 Az én mozim
Fényes Szabolcs műsora
III/1. rész
22.15 In memoriam Lékai László
Dokumentumfilm
22.35 Híradó
22.55 Himnusz

MTV 2


19.53 Műsorismertetés
19.55 Képújság
20.00 Zenés nyári esték
Erkel: Bánk bán
Az opera tévéváltozata
21.40 Édeni kertek
Francia rövidfilmsorozat
XIII/6. rész: A felvilágosodás századában
22.05 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. augusztus 19. - Kedd

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Szünidei matiné
Daliás idők
Magyar rajzfilm
9.50 Az élet kalandja
Francia rövidfilm
V/3. rész: Föld és tenger között (ism.)
10.40 Korok és bútorok
VI/3-4. rész: Reneszánsz - Barokk és rokokó (ism. - FF)
11.35 Delta
Tudományos híradó (ism.)
12.00 Képújság
16.28 Műsorismertetés
16.30 Hírek
16.35 Három nap tévéműsora
16.40 Képmagnósok, figyelem! (ism.)
17.05 Vikingek
Angol filmsorozat
X/7. rész: Egy sziget neve Thule (ism.)
17.35 Képújság
17.40 A Rallye...
Riportfilm a túramotoros világtalálkozóról
18.05 Betűreklám
18.10 Sorstársak
A Pécsi Körzeti Stúdió rehabilitációs magazinja
18.30 Agrárvilág
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
Felelős szerkesztő-műsorvezető: Gyökér András
18.50 Mini-Stúdió ’86
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
A legkisebb Ugrifüles - Az álmatlan fülesbagoly
Magyar bábfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 István, a király
Magyar film (1983)
21.35 Betűreklám
21.40 Stúdió ’86
A Televízió kulturális hetilapja
Szerkesztő-műsorvezető: Baló György
22.40 „Táncra ítélem magamat”
23.10 Híradó 3.
23.20 Himnusz

MTV 2


18.23 Műsorismertetés
18.25 Képújság
18.30 Körzeti adások
- Budapest (ism.)
- Pécs
- Szeged
19.35 Antonina Kowtunow énekel
Lengyel zenés film
20.00 A zumpai szeretők
NSZK film
21.10 Híradó 2.
21.30 Reklám
21.35 Úszó- és Vízilabda Világbajnokság
Közvetítés Madridiból, felvételről
Riporter: Knézy Jenő
23.00 Képújság

2019. február 21., csütörtök

Tv műsor - 1986. augusztus 18. - Hétfő

MTV 1


17.53 Műsorismertetés
17.55 Úszó Világbajnokság
Döntők
Közvetítés Madridból
Riporter: Knézy Jenő
20.00 Esti mese
A kis mamut
Szovjet rajzfilm
20.10 Reklám
20.15 Híradó
20.30 Vízilabda Világbajnokság
A magyar válogatott mérkőzése
Közvetítés Madridból
Riporter: Knézy Jenő
Kb. 21.40 Betűreklám
21.45 Himnusz

Tv műsor - 1986. augusztus 17. - Vasárnap

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Óvodások filmműsora
1. Bernát különös álmai
A karácsonyról
Csehszlovák rajzfilm
2. Kutya, macska és a kályha
Lengyel rajzfilm
8.45 A repülő láda meséi
Angol mesefilm
10.10 Csepü, lapu, gongyola
Vidám vetélkedő gyerekeknek
I. Középdöntő
Műsorvezető: Déri János
11.00 Hírek
11.05-12.00 Igor Sztravinszkij
Angol dokumentumfilm
III/2. rész (ism.)
15.02 Műsorismertetés
15.05 Képújság
15.10 Kanada kenuból
NSZK útirajzfilm
15.55 „Cserebogár, sárga cserebogár...”
A Televízió nyilvános felvétele a Pataky István Művelődési Központban
Műsorvezető: Hortobágyi Judit
16.30 A Közönségszolgálat tájékoztatója
16.35 Reklám
16.40 Családi vasárnap
A Családi kör magazinműsora
Milyen A mi családunk?
Műsorvezető: Vágó István
17.50 Betűreklám
17.55 Nézzük együtt - Kővári Péterrel
18.25 Hírek
18.30 Delta
Tudományos híradó
Műsorvezető: Kudlik Júlia
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Pimpa - Armando cipője
Olasz rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 A HÉT
20.35 Száguldás gyilkosságokkal
Amerikai film (1976)
(14 éven felülieknek!)
22.25 Áruházak ajánlata
(Reklám)
22.30 Gondolkodó
Magyarok a világ természettudományos és műszaki haladásáért
Tudósítás a nemzetközi konferenciáról
Műsorvezető: Pálfy István
23.30 Hírek
23.35 Himnusz

MTV 2


17.18 Műsorismertetés
17.20 Képújság
17.25 Telesport
Vezető riporter: Gyulai István
- Forma-1. Osztrák Nagydíj
Közvetítés felvételről, Zeltwegből
Riporter: Dávid Sándor
- Női kosárlabda világbajnokság
Döntő
Közvetítés Moszkvából
Riporter: Gulyás László
- Sporthírek
- Úszó világbajnokság
Döntők
Közvetítés Madridból
Riporter: Knézy Jenő
21.20 Kisfilm-összeállítás
1. Tollaslabda rugdosás
Kínai rövidfilm
Tavaszi fesztivál Bourges-ban
Francia film
3. Az állatok a legfurcsább népek
Amerikai rövidfilm
22.45 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2019. február 20., szerda

Tv műsor - 1986. augusztus 16. - Szombat

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Nasa Obrazovka
A Szegedi Körzeti Stúdió szlovák nyelvű nemzetiségi műsora (ism.)
8.50 Tenisz-suli
V/1. rész (ism.)
Műsorvezető: Gyulai István
9.05 Zene-bona 27.
9.45 Ökölvívópalánták a ringben...
Közvetítés felvételről, a serdülők nemzetközi ökölvívó edzőtáborának záróversenyéről
Riporter: Vass István Zoltán
10.25 Holnap fölkelek és leforrázom magam
Csehszlovák film (ism.)
11.45 Képújság
14.22 Műsorismertetés
14.25 A történet hőse
Dokumentumfilm-sorozat
V/2. rész
15.00 Rockhullám
Angol zenés film
15.50 Képújság
15.55 Csodálatos állatvilág
Amerikai rövidfilmsorozat
XII/10. rész: Létfontosságú érzékszervek
16.20 Betűreklám
16.25 Születésnap
Igor Mojszejev 80 éves
Riporter: Mélykúti Ilona
16.55 Reklám
17.00 Híradó
17.15 Minden lében két kanál
Angol bűnügyi tévéfilmsorozat
Az én kis otthonom
18.00 Objektív
Tényképek a szocialista világról
Szerkesztő-műsorvezető: Medveczky László
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Sebaj Tóbiás, a toronyóra
Magyar gyurmafilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó 1.
20.00 Vers - mindenkinek
Juhász Gyula: Szerelem?
Elmondja: Ráckevei Anna
20.05 Televarieté
Közvetítés a Budapest Kongresszusi Központból, felvételről
Műsorvezető: Rózsa György
21.35 Kovács András-sorozat
Októberi vasárnap
Magyar film (1979 - FF)
23.10 Híradó 2.
23.20 Himnusz

MTV 2


16.48 Műsorismertetés
16.50 Képújság
16.55 Női kosárlabda világbajnokság
Közvetítés Moszkvából
Riporter: Gulyás László
Kb.: 18.30 Híres magyar könyvtárak
A Debreceni Református Kollégium Nagykönyvtára (ism.)
Műsorvezető: Keresztury Dezső akadémikus
19.10 MAFILM-magazin
19.20 Hat variáció
Bolgár rövidfilm (ism.)
19.40 Vízilabda világbajnokság
Magyarország-Spanyolország mérkőzés
Közvetítés Madridból
Riporter: Knézy Jenő
Kb.: 21.00 Öt évszázad festészete
NDK képzőművészeti rövidfilm
A barokk Itáliában
21.15 Az Irakere együttes
a „Pori Jazz 1985” fesztiválon
21.45 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. augusztus 15. - Péntek

MTV 1


9.03 Műsorismertetés
9.05 Tévétorna
9.10 Szünidei matiné
Tapsikáné fülönfüggője
Bábfilm (ism.)
10.00-kb. 11.45 NYUGDÍJASOK DÉLELŐTTJE
Műsorvezető: Hajas Ilona
Riporter: Molnár Margit
Kb.: 10.30 Ne szomorkodj ősszel!
Szovjet tévéfilm
Kb.: 10.50 Feleki Kamill és vendégei
V/3. rész: Komikusok arcképcsarnoka - 1. (ism.)
Kb.: 11.45 Képújság
16.23 Műsorismertetés
16.25 Hírek
16.30 Három nap tévéműsora
16.35 Száz híres festmény
Külföldi múzeumok gyűjteményeiből
Jean Auguste Dominique Ingres: Török fürdő
Angol rövidfilmsorozat
16.45 Betűreklám
16.50 A kehidai példa
17.50 Képújság
17.55 Reklám
18.00 Ablak
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
Műsorvezető: Feledy Péter
19.00 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Mese a három kiscicáról - Javítunk, szerelünk
Csehszlovák rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 A Kaliforniai Kölyök
Amerikai film (1974)
21.15 Betűreklám
21.20 Mestersége: színész
Körmendi János
Riporter: Szatmári István
22.00 Híradó 3.
22.10 Himnusz

MTV 2


15.48 Műsorismertetés
15.50 Képújság
15.55 Vízilabda világbajnokság
Magyarország-Olaszország mérkőzés
Közvetítés Madridból
Riporter: Knézy Jenő
Kb.: 17.10 Al Giddings a tenger mélyén
Angol rövidfilm (ism.)
17.55 Női kosárlabda világbajnokság
Elődöntő
Közvetítés Moszkvából
Riporter: Gulyás László
19.30 Bach: II. brandenburgi verseny
(F-dúr) BWM 1047.
NSZK film (ism.)
19.40 Volga
Szovjet rövidfilm (ism.)
20.00 Zenebutik - különkiadás
„Nyári vásár”
Összeállítás a korábbi adások legemlékezetesebb bejátszásaiból
21.00 Híradó 2.
21.20 Amada
Kubai film (1983)
(14 éven felülieknek!)
23.00 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2019. február 19., kedd

Tv műsor - 1986. augusztus 13. - Szerda

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Szünidei matiné
Verne Gyula: Sándor Mátyás
Tévéfilmsorozat
VI/3-4. rész (ism.)
10.30 Delta
Tudományos híradó (ism.)
10.55 Francia tanya
Tévéfilm (ism. - FF)
11.55 Képújság
16.18 Műsorismertetés
16.20 Hírek
16.25 Női kosárlabda VB
Magyarország-Csehszlovákia mérkőzés
Közvetítés Vilniusból
Riporter: Gulyás László
18.00 Szól a nóta
Műsorvezető: Hollay Bertalan
18.30 Képújság
18.35 Képzőművészeti technikák
A sokszorosított grafikák
Osztrák kisfilm
18.50 A Közönségszolgálat tájékoztatója
18.55 Reklám
19.05 Esti mese
Rumcájsz - Csibészke világgá megy
Csehszlovák rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó 1.
20.00 Reklám
20.05 Jogi esetek
20.45 Szülőföldjeim
Bemutatja: Borsos Miklós
21.35 Betűreklám
21.40 IAAF Mobil Nagydíj
Nemzetközi atlétikai verseny
Közvetítés Zürichből
Riporter: Gyulai István és Szalay István
Kb.: 23.10 Híradó 3.
23.20 Himnusz

MTV 2


18.58 Műsorismertetés
19.00 Képújság
19.05 Nasa Obrazovka
A Szegedi Körzeti Stúdió szlovák nyelvű nemzetiségi műsora
19.25 Mozart: C-dúr (Jupiter) szimfónia
K. 551
20.00 Képmagnósok, figyelem!
Műsorvezető: Kiskalmár Éva
20.25 Meghökkentő mesék
Angol tévéfilmsorozat
A legjobb módszer
20.50 Mária-ház
Műelemzés
21.00 Híradó 2.
21.20 Idegenek
Angol tévéfilm
II/2. rész: Holtbiztos futam
22.10 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. augusztus 12. - Kedd

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Szünidei matiné
Misi mókus kalandjai
Magyar bábfilm
9.40 Az élet kalandja
Francia rövidfilm
V/2. rész: A tenger (ism.)
10.30 Korok és bútorok
VI/1-2. rész: Ókor - Középkor (ism. - FF)
11.25 Képújság
16.43 Műsorismertetés
16.45 Hírek
16.50 Betűreklám
16.55 Vikingek
Angol filmsorozat
X/6. rész: Süvít a szél (ism.)
17.25 Három nap tévéműsora
17.30 Tévébörze
17.40 Képújság
17.45 Kalendárium
Ismeretterjesztő magazin
Műsorvezető-szerkesztő: dr. Juhász Árpád
18.35 Iparvilág
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
Szerkesztő-műsorvezető: Puch Tamás
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
A legkisebb Ugrifüles - A tüsszentő trafikosbódé
Magyar bábfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Oppenheimer
Angol tévéfilmsorozat
VII/5. rész
21.05 Betűreklám
21.10 Krampampuli
Zenés diáktalálkozó a soproni hagyományok alapján
21.40 Híradó 3.
21.55 Himnusz

MTV 2


16.53 Műsorismertetés
16.55 Képújság
17.00 Körzeti adások
- Budapest (ism.)
- Pécs
- Szeged
18.05 Sakk-matt
Beszámoló a Karpov-Kaszparov világbajnoki döntőről
Szerkesztő-műsorvezető: Vitár Róbert
18.25 Női kosárlabda VB
Magyarország-Kína mérkőzés
Közvetítés Vilniusból
Riporter: Gulyás László
20.00 Zenés ajándékkosár
Intervízió-átvétel az NDK-ból
20.40 Édeni kertek
Francia rövidfilmsorozat
XIII/5. rész: A Napkirály kertjei
21.05 Vitassuk meg - az Oppenheimer című sorozatot!
21.35 Reklám
21.40 Idegenek
Angol tévéfilm
II/1. rész: Mindenre elszánva
22.30 Képújság

2019. február 18., hétfő

Tv műsor - 1986. augusztus 11. - Hétfő

MTV 1


Sporthétfő

17.48 Műsorismertetés
17.50 HUNGALU Budapest Nagydíj
Nemzetközi atlétikai verseny
Közvetítés a Népstadionból
Riporter: Gyulai István és Szalay István
Kb.: 21.00 Híradó
21.15 Himnusz

Tv műsor - 1986. augusztus 10. - Vasárnap

MTV 1


8.33 Műsorismertetés
8.35 Tévétorna
8.30 Óvodások filmműsora
1. Bernát különös álmai
A nagy hidegről
Csehszlovák rajzfilm
2. Kutya, macska és a mosógép
Lengyel rajzfilm
8.50 Vándormadarak
Csehszlovák film (ism.)
8.55 Csepü, lapu gongyola
Vidám vetélkedő gyerekeknek
IV. elődöntő: Kimle-Kajárpéc
Műsorvezető: Déri János
10.45 Hírek
10.50-11.45 Igor Sztravinszkij
Angol dokumentumfilm
III/1. rész (ism.)
13.42 Műsorismertetés
13.45 Képújság
13.50 A Közönségszolgálat tájékoztatója
13.55 Reklám
14.10 Forma-1
Magyar Nagydíj
Közvetítés Mogyoródról
Riporter: Dávid Sándor, Gyulai István, Knézy Jenő
Kb.: 16.45 Betűreklám
16.50 Csodálatos állatvilág
Amerikai rövidfilmsorozat
XII/9. rész: A tarantellapók
17.10 Nézzük együtt - Tolcsvay Lászlóval
17.35 Legyen szerencsénk!
Rózsa György műsora
18.25 Hírek
18.30 Delta
Tudományos híradó
Műsorvezető: Kudlik Júlia
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Pimpa - Amikor Armando kicsi volt
Olasz rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 A HÉT
20.35 Hozzád vagy hozzám
NSZK tévéfilm
21.45 Áruházak ajánlata (Reklám)
21.50 Telesport
Riporter: Kopeczky Lajos
22.20 Faltól falig videó
22.50 Hírek
22.55 Himnusz

MTV 2


17.28 Műsorismertetés
17.30 Képújság
17.35 Szép szó
Látogatóban Illés Endrénél
18.25 Női kosárlabda világbajnokság
Magyarország-Egyesült Államok mérkőzés
Közvetítés Vilniusból
Riporter: Gulyás László
20.00 Zenés nyári esték
Mozart: Szöktetés a szerájból
Opera (ism.)
21.40 Száz híres festmény
Külföldi múzeumok gyűjteményeiből
Angol rövidfilm
Paul Cézanne: A nagy fürdőzők
21.50 Sigmond István: A játék
Játékfilm
22.15 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

Tv műsor - 1986. augusztus 9. - Szombat

MTV 1


8.33 Műsorismertetés
8.35 Tévétorna
8.40 Ecranul Nostru
A Szegedi Körzeti Stúdió román nyelvű nemzetiségi műsora (ism.)
9.00 Tollas-suli
VI/6. rész
Műsorvezető: Gyulai István
9.15 Kardok és kalodák I-II.
Jelenetek a kuruc korból
A Kőszegi Várszínház előadása, felvételről
11.30 Autó-motorsport
A Telesport technikai magazinja (ism.)
12.10 Sportmúzeum
A Forma-1-es versenyek története (ism.)
12.50 Képújság
12.55 Forma-1.
Hivatalos edzés
Közvetítés Mogyoródról
Riporter: Dávid Sándor és Knézy Jenő
14.10 MAFILM-magazin
14.20 Betűreklám
14.25 Női kosárlabda világbajnokság
Közvetítés Vilniusból
Riporter: Gulyás László
16.00 Breki és a többiek
Angol film (ism.)
16.25 Ördög bújt a vonóba...
Cigányzenészek találkozója Óbudán
Műsorvezető: Kovács P. József
17.00 Híradó
17.15 Reklám
17.20 3x3 - Prágából
A Magyar, a Bolgár, és a Csehszlovák Televízió közös szórakoztató műsora
18.50 Képújság
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Sebaj Tóbiásnak megszökött a kalapja
Magyar gyurmafilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó 1.
20.00 Vers mindenkinek
Eugen Jebeleanu: Részlet a Hirosima mosolya című poémából - A névtelen halottakat sirató ének
Elmondja: Balkay Géza
20.05 Charlie Chan az Operában
Amerikai bűnügyi film (1936 - FF)
21.10 Szép magyar tánc
Szamosháti táncok
21.15 Kovács András-sorozat
A ménesgazda
Magyar film (1978)
(14 éven felülieknek!)
22.50 Híradó 2.
23.00 Himnusz

MTV 2


17.23 Műsorismertetés
17.25 Képújság
17.30 Sárga tengeralattjáró
Popzenei magazin (ism.)
18.20 Ötletek
Ötletes otthonok
18.40 Híres magyar könyvtárak
A zirci Reguly Antal Könyvtár (ism.)
Műsorvezető: Keresztury Dezső akadémikus
19.25 Grieg: Szimfónia
Norvég film
20.05 Csehov: A manó
Komédia négy felvonásban
A Katona József Színház előadása, felvételről
22.45 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2019. február 17., vasárnap

Tv műsor - 1986. augusztus 8. - Péntek

MTV 1


8.18 Műsorismertetés
8.20 Tévétorna
8.25 Szünidei matiné
1. Gutenberg
NDK film (ism.)
2. Nem gyerekjáték! (ism.)
10.00-12.25 NYUGDÍJASOK DÉLELŐTTJE
Műsorvezető: Hajas Ilona
Riporter: Papp Endre
10.30 A nyugdíjasnak sosincs ideje
NDK tévéfilmsorozat (FF)
A legénybúcsú
10.55 Feleki Kamill és vendégei
V/1-2. rész: A Király Színház (FF - ism.)
12.25 Koreai látnivalók
Koreai kisfilm
12.55 Forma-1
Hivatalos edzés
Közvetítés Mogyoródról
Riporter: Dávid Sándor és Knézy Jenő
14.10 Képújság
15.38 Műsorismertetés
15.40 Hírek
15.45 Három nap tévéműsora
15.50 Öt évszázad festészete
Az itáliai, a német és a német-alföldi reneszánsz
16.05 Női kosárlabda-világbajnokság
Magyarországi-Ausztrália mérkőzés
Közvetítés Vilniusból, felvételről
Riporter: Gulyás László
16.35 Képújság
17.40 Tv-Tükör
Dr. Szecskő Tamás jegyzete
17.55 Reklám
18.00 Ablak
A Belpolitikai Főszerkesztőség műsora
Műsorvezető: Déri János
19.00 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Mese a három kiscicáról - A macskafű
Csehszlovák rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Kisfaludy Károly: Kérők
Tévéjáték
21.25 Betűreklám
21.30 Ördög bújt a vonóba...
Cigányzenészek találkozója Óbudán
Műsorvezető: Hortobágyi Judit
22.00 A hét műtárgya
Hollósy Simon: Parasztudvar szekérrel
(Magyar Nemzeti Galéria)
22.05 Hogy kik vannak...
Érdekes emberek játéka
Szerkesztő-műsorvezető: Vágó István
22.35 Híradó 3.
22.45 Himnusz

MTV 2


19.03 Műsorismertetés
19.05 Képújság
19.10 Kelet-Nyugat rock-randevú 1986.
20.00 Félistenek párviadala
Anatolij Karpov és Gari Kaszparov
A Külpolitikai Főszerkesztőség műsora
20.35 Etűdök plakátra
III/3. rész: 1950-1986.
20.55 Színek a homályban
Anatóliai sziklatemplomok
Török rövidfilm
21.10 Híradó
21.30 A törvény
Francia-olasz film (FF - 1958)
23.25 Képújság

Tv műsor - 1986. augusztus 7. - Csütörtök

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Szünidei matiné
1. Fő, hogy utazunk (FF)
Vadnyugati kaland
Csehszlovák rajzfilm (ism.)
2. Csodálatos Ferdinánd
A vadászaton
Lengyel rajzfilm (ism.)
3. Mindent tudni akarok! 152.
Szovjet kisfilm
4. Jeti, az erdő őre
Csehszlovák síkbábfilm
5. Csörgősipka
X/6. rész: Mit akarsz? (ism.)
6. Lakótelepi gyerekek
Csehszlovák filmsorozat
VII/6. rész: A műhely (ism.)
7. Szervusz, Szergej
VIII/6. rész (ism.)
10.10 Jackson út
Francia tévéfilmsorozat
III/1. rész (ism.)
11.40 Képújság
16.33 Műsorismertetés
16.35 Hírek
16.40 Így tanultunk oroszul
II/2. rész
17.10 Tévébörze
17.20 Képújság
17.25 Meghökkentő mesék
Angol tévéfilmsorozat
Tájkép tanyával
17.50 Betűreklám
17.55 Új Reflektor Magazin
Felelős szerkesztő-műsorvezető: Ilkei Csaba
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Pom Pom - A vastalpú cölöpverő
Magyar rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Oppenheimer
Angol tévéfilmsorozat
VII/4. rész
21.05 Betűreklám
21.10 Panoráma
A Külpolitikai Szerkesztőség világpolitikai magazinja
Műsorvezető-szerkesztő: Kalmár György
22.10 Ördög bújt a vonóba
Cigányzenészek találkozója Óbudán
Műsorvezető: P. Kovács József
22.40 Híradó 3.
22.50 Himnusz

MTV 2


17.48 Műsorismertetés
17.50 Játsszunk bábszínházat
XIII/10. rész: Adj neki hangot - vedd el a hangot (ism.)
18.25 Képújság
18.30 Telesport
18.55 Minden lehetséges
A Pécsi Körzeti Stúdió szerbhorvát nyelvű nemzetiségi műsora
Szerkesztő-műsorvezető: Balázs Mihály
19.30 Haydn: D-dúr szimfónia
Angol film
20.00 Romantika
20.30 Vendégjáték
A Katona József Színház Prágában
20.50 Éjszakai kaland
Amerikai film (ism.)
21.05 Híradó 2.
21.25 Etűdök plakátokra
III/2. rész: 1926-1949
21.50 A nősülés viszontagságai
Lengyel filmsorozat
X/1. rész: Háztűznéző
22.50 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek

2019. február 16., szombat

Tv műsor - 1986. augusztus 6. - Szerda

MTV 1


8.23 Műsorismertetés
8.25 Tévétorna
8.30 Szünidei matiné
1. Csúzli
VI/6. rész: Érteni az emberek nyelvén
2. Verne Gyula: Sándor Mátyás
Tévéfilmsorozat
VI/1-2. rész (ism.)
10.50 Delta
Tudományos híradó
11.15 A magyar dal ünnepe
Bartók és Kodály útján
Közvetítés a Pesti Vigadóból (ism.)
Műsorvezető: Kudlik Júlia és Baranyi Ferenc
12.10 Képújság
16.33 Műsorismertetés
16.35 Hírek
16.40 Igen, nénikém...
Angol tévéfilm
17.35 Képújság
17.40 Így tanultunk oroszul
II/1. rész
18.10 Sportmúzeum
A Forrna-1-es versenyek története
18.50 A Közönségszolgálat tájékoztatója
18.55 Reklám
19.05 Tévétorna
19.10 Esti mese
Rumcájsz - Vissza a szivárványt
Csehszlovák rajzfilm
19.20 Reklám
19.30 Híradó
20.00 Reklám
20.05 Az első számú közellenség
Francia-olasz filmvígjáték (FF - 1953)
21.50 Betűreklám
21.55 Ördög bújt a vonóba...
Cigányzenészek találkozója Óbudán
Műsorvezető: Hortobágyi Judit
22.25 Bikasirató
Részletek Devecseri Gábor művéből
22.45 Híradó 3.
22.55 Himnusz

MTV 2


19.03 Műsorismertetés
19.05 Képújság
19.10 Ecranul Nostru
A Szegedi Körzeti Stúdió román nyelvű nemzetiségi műsora
19.30 Brahms: Gyermekdalok
Angol film
20.00 Édeni kertek
Francia rövidfilmsorozat
XIII/4. rész: Virágzó reneszánsz
20.25 Négykerekű Odüsszeia
Amerikai tévéfilm
20.45 Etűdök plakátokra
III/1. rész: 1885-1925
21.10 Híradó 2.
21.30 Szentháromság
Veszprém püspöki palota
Műelemzés
21.35 Kép önmagunkról
Csehszlovák rajzfilm
21.45 Reklám
21.50 Krimileckék
Történetek ínyenceknek
NSZK tévéfilm
1. A feledékenység ára
2. Az újságkivágás
3. Ruth esete
22.35 Képújság

A világoskékkel jelölt címek az M3 műsorán is mennek